Wrocław – znajdź idealne miejsce na konferencję

Sale konferencyjne we Wrocławiu

Chcesz organizować konferencje we Wrocławiu? W naszym przewodniku znajdziesz praktyczne informacje o mieście oraz: hotele, restauracje, atrakcje, sale konferencyjne we Wrocławiu.

czytaj dalej…

Liczba znalezionych obiektów: 157

Wrocław, historyczna stolica Dolnego Śląska, to obecnie jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Organizator Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 i licznych imprez i wydarzeń kulturalnych, od lat buduje swoją markę „miasta spotkań”. Znakomite zaplecze i duża liczba atrakcji sprawiają, że coraz częściej właśnie we Wrocławiu organizowane są różnego rodzaju konferencje i imprezy firmowe.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Wrocław cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych polskich miast – zarówno za sprawą zabytków, konsekwentnej polityki miejskiej samorządu, ale przede wszystkim niewyobrażalnej pozytywnej energii mieszkańców. Odwiedzający Wrocław uczestnicy konferencji naukowych czy medycznych, a także różnego rodzaju imprez firmowych i eventów podkreślają, że kto raz odwiedził to miasto, chce do niego wracać.

Wrocław - komfortowy dojazd na konferencje

Ważnym argumentem przemawiającym za wyborem Wrocławia jako miejsca konferencji jest to, że do stolicy Dolnego Śląska jest coraz łatwiej dotrzeć. Już nie tylko autostradą, ale również samolotem czy pociągiem. Dworzec kolejowy Wrocław Główny położony jest w sercu miasta, blisko dworca autobusowego. Od Rynku Głównego dzieli go 15-20 min spaceru. Takie położenie oraz dostępne połączenia pozwalają na sprawne dotarcie do stolicy Dolnego Śląska z dużych miast – Poznania (2h 19 min – w przypadku najszybszego połączenia), Katowic (2h 32 min), Krakowa (3h 27 min) czy Warszawy (3h 45 min). Kolej – dzięki dobrym połączeniom - chętnie wybierają też podróżujący do Wrocławia z Niemiec i Czech.

Preferujący przelot samolotem zawitają na lotnisko, usytuowane 10 km od miasta, co zajmie 20-30 min dojazdu taksówką lub autobusem. Port lotniczy Wrocław obsługuje wiele lotów krajowych i zagranicznych, realizowanych przez linie takie jak LOT, Eurolot, Lufthansa czy SAS, a także tanie linie lotnicze – Ryanair czy Wizz Air. Planujesz event lub konferencję we Wrocławiu? Skorzystaj z możliwości, jakie stwarza współpraca z Portem Lotniczym Wrocław. Uczestnicy wydarzeń mogą otrzymać zniżkę na bilety lotnicze, bezpłatne karty rabatowe do wykorzystania w sklepach i restauracjach na lotnisku, a na terenie organizacji eventu – stanowisko informacyjne portu lotniczego. Organizatorzy spotkań mogą liczyć na ulokowanie punktów rejestracyjnych oraz powitalnych na obszarze terminala, zniżkę na obsługę specjalną gości VIP czy powierzchnię reklamową na lotnisku.

Wielu uczestników konferencji i kongresów we Wrocławiu wybierze jednak podróż autem. Miasto jest znakomicie skomunikowane z całym krajem. Trasa S8 zapewnia dogodny przejazd do Warszawy, Kalisza czy Gdańska. Autostrada A4 umożliwia z jednej strony dojazd do zachodniej granicy, z drugiej zaś dotarcie na Górny Śląsk, do Małopolski i na Podkarpacie. W trakcie budowy jest droga S5, która połączy Wrocław, Poznań, Bydgoszcz z autostradą A1 i Olsztynem. 

Największe obiekty konferencyjne we Wrocławiu

Wśród największych obiektów konferencyjnych najbardziej rozpoznawalna jest oczywiście Hala Stulecia (zwana inaczej Halą Ludową), przystosowana do organizacji imprez nawet na ponad 5 tysięcy osób. Była ona już siedzibą Europejskiego Szczytu Regionów i Miast, Wroclaw Global Forum czy Europejskiego Kongresu Kultury. Pod charakterystyczną kopułą Hali Stulecia odbyły się liczne konferencje, sympozja, koncerty i wystawy.

Przy Hali Ludowej mieści się Wrocławskie Centrum Kongresowe, dysponujące nowoczesnymi salami konferencyjnymi, których rozmiar można dopasować do oczekiwań i potrzeb organizatora konferencji. Największe z sal – Audytorium oraz Sala Wielofunkcyjna – pomieszczą po 1000 osób w układzie teatralnym.

Duże wydarzenia jak targi, wystawy, koncerty i kongresy można również zorganizować w Hali Orbita. Na widowni Hali zasiądzie nawet 3000 osób. Innym wrocławskim obiektem sportowym, który swoją ofertę wystosował do organizatorów spotkań jest Stadion Wrocław. Poza trybunami z 40 tysiącami miejsc warto zapoznać się z przestrzeniami Centrum Konferencyjno-Eventowego: 10 salami konferencyjnymi oraz lożami VIP. Ofertę uzupełniają Promenady, Esplanada i Szatnie Sportowe, w których także można zaplanować event lub spotkanie integracyjne.

Wśród największych obiektów na eventy już w 2021 r. znajdzie się Q Hotel Plus Wrocław Bielany – z 209 pokojami i 3700 m kw. powierzchni konferencyjno-eventowej.

Sala główna w Hali Stulecia we Wrocławiu sale konferencyjne

Hala Stulecia

Hotele konferencyjne we Wrocławiu

Oferta hotelowa Wrocławia jest bardzo zróżnicowana. Organizatorzy mogą wybierać wśród obiektów w różnych stylach i o różnym standardzie. Miasto może poszczycić się imponującą liczbą najbardziej luksusowych, pięciogwiazdkowych hoteli. Hotel Platinum Palace, Doubletree by Hilton Wrocław, The Bridge Wrocław MGalleryHotel Collection i The Granary – La Suite Hotel to tylko niektóre z propozycji zakwaterowania i organizacji konferencji dla 100-400 osób w prestiżowych warunkach.

Dużą popularnością wśród organizatorów konferencji cieszą się hotele czterogwiazdkowe, których również w stolicy Dolnego Śląska nie brakuje. Konferencje we Wrocławiu można organizować m.in. w Art Hotel, Q Hotel Plus Wrocław, Best Western Premier Hotel City Center, Hotelu HP Park Plaza czy Haston City Hotel– sale konferencyjne w tych hotelach mogą pomieścić od 80 do 600 osób.

Wrocław ma również dla meeting plannerów bogatą ofertę trzygwiazdkowych hoteli, dysponujących salami konferencyjnymi z pełnym zapleczem. Połączenie atrakcyjnych cen i wysokiego standardu hoteli sprawia, że cieszą się one dużą popularnością, a organizacja konferencji nie wiąże się z wysokimi kosztami. Wiele z tych hoteli to obiekty konferencyjne, które powstały z myślą o bardziej wymagających klientach, odwiedzających Wrocław przy okazji Euro 2012, ale także innych imprez o charakterze masowym. Swoją renomę ma hotel GEM z doskonałym zapleczem rekreacyjnym i 4 salami konferencyjnymi. Organizatorzy chętnie wybierają też ibis Styles Wrocław Centrum, który poza dogodnym usytuowaniem oferuje kilkanaście sal, w tym największą dla 550 uczestników konferencji. Do ciekawszych propozycji obiektów trzygwiazdkowych należy również Hotel Śląsk Wrocław, w którym można przygotować wydarzenia dla maksymalnie 320 osób.  

Sale szkoleniowe we Wrocławiu

Organizatorzy szkoleń są zwykle zainteresowani możliwością wynajęcia mniejszych sal szkoleniowych i zapewnienia uczestnikom cateringu w obiektach co najwyżej dwugwiazdkowych. Na terenie Wrocławia znajdziemy także obiekty w standardzie ekonomicznym – Hotel B&B Wrocław Centrum czy Hotel Wieniawa. Organizacja szkoleń przy niższym budżecie w „mieście spotkań” nie jest żadnym problemem.

Wrocław rozwija się bardzo dynamicznie, a wraz z nim rozwija się wrocławska branża MICE. W sercu miasta, na Wyspie Słodowej, działa Concordia Design – nowoczesne miejsce oferujące we Wrocławiu sale szkoleniowe dla nawet 500 uczestników. Jednym z nowszych wrocławskich obiektów jest DB Hotel Wrocław, który udostępnia 600 m kw. przestrzeni eventowej. Na kameralne spotkania w gronie 25 osób zaprasza z kolei dwugwiazdkowy Hotel Traffic Wrocław.

Sala Stiukowa w Art Hotel Wrocław sale konferencyjne

Art Hotel

Jeśli nie hotel, to co...? Wrocławskie obiekty gotowe na wydarzenia

We Wrocławiu znajduje się wiele obiektów, w których można zorganizować konferencje czy imprezy dla firm w mniej standardowy sposób. Klientów biznesowych z otwartymi ramionami witają m.in. Opera Wrocławska (z widownią na 743 miejsca) i Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego (50 tysięcy m kw. przestrzeni eventowej).

Piękne patio, Sala Barokowa, a może Kawiarniana? Wszystkie czekają na organizatorów spotkań w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Swoją ofertę dla sektora biznesowego  przygotowały także uczelnie wyższe.

Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej dysponuje nie tylko salą o powierzchni 700 m kw., która pomieści 620 uczestników konferencji, ale również mniejszymi przestrzeniami na szkolenia dla 45-90 osób. Pięknymi salami na wynajem pochwalić się może Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Goście eventu z pewnością zapamiętają stylowe wnętrza Sal Pod Kopułą (200 m kw.) czy Refektarza (114 m kw.), a wydarzenia można również organizować na Dziedzińcu Wewnętrznym, który pomieści 300 osób stojących.

Po konferencji i kongresie - atrakcje Wrocławia

Konferencje naukowe bądź konferencje szkoleniowe nie są od rana do nocy wypełnione wykładami czy warsztatami. Uczestnicy muszą mieć czas na odpoczynek i rozrywkę. We Wrocławiu organizatorzy imprez dla firm, szkoleń czy konferencji nie mają żadnych problemów, by spełnić oczekiwania swoich klientów i ich gości. Piękny zabytkowy rynek, Ostrów Tumski, unikalna barokowa Leopoldina, kilkanaście teatrów i muzeów, liczne galerie sztuki – to wszystko sprawia, iż we Wrocławiu nie sposób się nudzić. Dodatkową atrakcją od późnej wiosny do jesieni jest możliwość zorganizowania spływu barką po Odrze.

Wieczorami gości zapraszają kluby, puby i restauracje, nastawione zarówno na gości indywidualnych, jak i organizację bankietów, przyjęć i eventów.

Władze miasta Wrocławia wiedzą, że turystyka biznesowa to prawdziwa żyła złota, pod warunkiem, że zapewni się jej odpowiednie warunki do rozwoju. Ucząc się na najlepszych wzorach z Europy i świata, Wrocław chce być miastem, w którym sezon na konferencje naukowe, spotkania biznesowe czy konferencje medyczne nigdy się nie kończy, a sale konferencyjne organizatorzy zamawiają przynajmniej z rocznym lub dwuletnim wyprzedzeniem. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że powiodła się realizacja strategii rozwoju Wrocławia jako „miasta spotkań”.

Zdj. E. Madziar-Kosieradzka