Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Baltic Park Molo

Uzdrowiskowa 20, 72-600 Świnoujście
http://www.zdrojowainvest.pl/inwestycje/baltic-park-molo/baltic-park-molo.html

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Baltic Park Molo

Wyłoniono odpowiedzialne za projekt obiektu biuro architektoniczne

Data aktualności: 22-11-2012

 • Wyłoniono odpowiedzialne za projekt obiektu biuro architektoniczne - Baltic Park Molo
  Spółka Zdrojowa Invest podjęła decyzję, które biuro architektoniczne będzie firmować swoim nazwiskiem największą inwestycję na Wybrzeżu. Wybór firmy padł na warszawską pracownię Płaskowicki & Partnerzy Architekci.
   
   
   
   
   
   
   
  Przypomnijmy, że w styczniu 2012 r. Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) wspólnie z inwestorem rozpisało konkurs architektoniczny, w których chęć udziału zgłosiło prawie 80 biur z Polski i zagranicy. Wsród trzech nagrodzonych przez jury z udziałem przedstawiciela miasta Swinoujscie projektów znalazła się koncepcja zaproponowana przez warszawską pracownię Płaskowicki & Partnerzy Architekci. Ostatecznie to ich projekt bedzie realizowany w Swinoujściu.
   
  - Całość opracowania opiera się na strukturze, która ze względu na swoje połozenie, jak i na układ przestrzenny będzie stanowiź strefę łaczacą nadmorską plażę z miastem – tłumaczy Piotr Płaskowicki, własciciel biura Płaskowicki & Partnerzy Architekci. - Wedle tej idei krajobraz, niczym spiętrzona fala przypływu, drąży naturalne szlaki komunikacji i główne przestrzenie publiczne kompleksu. W ten sam sposób „rzeźbione” są również bryły dominant oraz najważniejsze wnętrza budynków. Założenie połączone jest deptakiem usługowo-rozrywkowym, płynnie przechodzącym poprzez kolejne atrakcje, restauracje, place i fontanny, w nadmorskie molo. Delikatnie pływające kształty to idea projektu - dodaje Płaskowicki.
   
  - Propozycja zaproponowana przez arch. Piotra Płaskowickiego i jego zespół wyróżnia się przede wszystkim nadmorską świeżością ze stonowaną kolorystyką i elementami z drewna. To również ciekawe rozwiązanie połączenia promenady z placami i fontannami oraz zapewnienie jak najlepszego widoku na morze z każdego apartamentu. Bardzo dziękujemy, w szczególności naszym dotychczasowym klientom, a zarazem partnerom biznesowym, za pomoc w wyborze ostatecznej koncepcji. Warto dodać, że zaplanowaliśmy też wiele rozwiązań energooszczędnych i przyjaznych środowisku, wliczając w to certyfikację ekologiczną budynków. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy projekt unikalny w skali kraju - komentuje Jan Wróblewski, członek zarządu holdingu Zdrojowa Invest.
   
  Baltic Park Molo ma być jedną z największych inwestycji w historii polskiej branży hotelarskiej. Jej wartość szacowana jest na 200–250 mln złotych. Jak informuje inwestor, w obiekcie pojawią się hotele, strefy SPA & Wellness, centrum konferencyjne, handlowe i rozrywkowe z pasażami, nowa promenada, centrum sztuki, a także aqua park oraz własne molo.
   
  Harmonogram inwestycji jest bardzo napięty. Jeszcze na przełomie lipca i sierpnia 2012 r. rozpocznie się komercjalizacja, a pod koniec 2012 r. lub na początku 2013 r. mają ruszyć prace budowlane I etapu. W pierwszej kolejności realizowany będzie hotel cztrogwiazdkowy – 400 apartamentów condo na sprzedaz i wynajem - wraz z pasażem, w którym znajdą się strefa SPA & Wellness, aqua park i centrum konferencyjne. Równocześnie wzdłuż pasażu, na koszt inwestora, powstanie publiczna, ok. 150-metrowa promenada prowadząca na plażę. Nastepnie zbudowany zostanie hotel pięciogwiazdkowy z około 200 pokojami i apartamentami, który wspólnie z pierwszym obiektem utworzy nowoczesny kompleks hotelowo-rozrywkowo-handlowy. W kolejnych etapach powstaną 2 budynki apartamentowo-usługowe przy promenadzie, a zwieńczeniem inwestycji będzie pierwsze w Swinoujsciu molo, które planowane jest do realizacji wspólnie z miastem.
   
  Planowany termin zakonczenia inwestycji to rok 2018, a szacowany koszt to ok. 200-250 mln zł.