Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Best Western Hotel Mariacki

Mariacka 15, 40-014 Katowice
http://bwmariacki.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Best Western Hotel Mariacki

Dawny Hotel Śląski po rewitalizacji dołączy do Best Western

Data aktualności: 22-11-2012

 • Dawny Hotel Śląski po rewitalizacji dołączy do Best Western - Best Western Hotel Mariacki

  Nieczynny od lat Hotel Śląski w Katowicach przy ul. Mariackiej powróci na hotelarską mapę Polski jako nowy obiekt sieci Best Western. Trzygwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym zostanie otwarty w 2014 roku.

   

   

   

   

   

   


  Hotel zajmie całą przedwojenną, ośmiokondygnacyjną kamienicę przy ul. Mariackiej. Znajdą się w nim kameralne sale konferencyjne oraz 46 pokoi dla gości. Główną atrakcją obiektu ma być minibrowar, który będzie oferował uczestnikom odbywających się w hotelu konferencji świeże piwo. Goście będą mogli śledzić proces produkcji piwa z poziomu hotelowej restauracji, serwującej regionalną kuchnię.

  Best Western Browar Mariacki będzie trzecim z kolei obiektem, którego przedstawiciele zdecydowali się na współpracę z Best Western na samym początku swojej działalności. - Postawiliśmy na Best Western, bo duża sieć w mniejszym stopniu ingeruje w autorski pomysł, a daje standardy i markę hotelową - powiedział podczas konferencji "Property Forum" Bartłomiej Biedzki, prezes spółki Browar Mariacki. – Budując nasze portfolio zwracamy szczególną uwagę na indywidualny charakter każdego z obiektów. W tym wypadku zachwycił nas pomysł powrotu do lokalnej tradycji, połączenia browaru z hotelem oraz niezwykły zapał inwestorów w realizacji projektu – dodaje Gheorghe Marian Cristescu, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Best Western na Polskę.

  - Przeprowadzone przez nas analizy wskazują na rosnące w mieście zapotrzebowanie na wysokiej klasy obiekty hotelarskie, spowodowane boomem inwestycyjnym, jaki przeżywają właśnie Katowice – mówi Bartłomiej Biedzki. - Dowodem tego są ostatnio rozpoczęte inwestycje, takie jak budowa nowego dworca PKP, Muzeum Śląskiego, galerii handlowych, Międzynarodowego Centrum Kongresowego czy przebudowa śródmieścia. Ponadto wzrost popularności mini browarów restauracyjnych sprawia, iż nasz obiekt zaproponuje zupełnie unikatową ofertę w mieście – podsumowuje Biedzki. Dodatkowym atutem wybranej przez inwestora lokalizacji są plany władz samorządowych dotyczące przebudowy ulicy Mariackiej w gastronomiczno-rozrywkowe centrum miasta. Ulica została bowiem już kilka lat temu przekształcona w deptak, na którym odbywa się regularnie wiele wydarzeń artystycznych czy imprez kulturalnych, a co roku powstają nowe restauracje, knajpki, kluby i galerie malarskie. Jest to miejsce, które przyciąga swoim klimatem zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych.

  W zabytkowej kamienicy przy ul. Mariackiej w XIX w. mieściła się piwiarnia browaru L. Handlera, następnie skład piwny browaru Szwede, a w latach 30. Hotel Europejski, jeden z najlepszych w mieście. Po II wojnie światowej zmienił on nazwę na Śląski, a następnie popadł w ruinę i ostatecznie w latach 90. został zamknięty. Ze względu na fakt, że obiekt od kilkunastu lat nie był użytkowany, zakres koniecznych do przeprowadzenia prac remontowych jest ogromny. Obejmie on m.in. wymianę wszystkich instalacji, burzenie ścian wewnętrznych czy pogłębianie piwnic. Dodatkowo dobudowana zostanie część restauracyjna. Inwestorzy już otrzymali pozytywną decyzję środowiskową, a proces przygotowywania projektów dobiega końca.

  Przetarg na prace budowlane zostanie ogłoszony najprawdopodobniej na początku 2013 r., natomiast prace mają rozpocząć się w pierwszej połowie tego roku. Koszt modernizacji szacowany jest na ok. 10 mln złotych. Inwestorzy rozpoczęli starania o preferencyjny kredyt w ramach programu, którego celem jest wspieranie rewitalizacji zniszczonych przestrzeni miejskich.

  Otwarcie obiektu planowane jest w połowie 2014 roku.

  źródło: www.bestwestern.com