Jeszcze tego lata do sieci Best Western zostanie przyłączony czterogwiazdkowy hotel Efekt Express, który razem z działającym Best Western Premier stworzy Best Western Business Hotels Conference Center oferujące aż 15 sal konferencyjnych oraz 700 miejsc noclegowych.

Efekt Express będzie piątym obiektem w stolicy Małopolski, który dołączy do sieci Best Western. Położony jest w północno-zachodniej części Krakowa, blisko obwodnicy, dzięki czemu dojazd z Katowic, Wrocławia i Warszawy nie sprawia problemów, podobnie jak komunikacja z lotniskiem. W ubiegłym roku hotel Efekt Express przeszedł gruntowną modernizację, co podniosło standard hotelu z trzech na cztery gwiazdki.

Obecnie hotel Efekt Express dysponuje sześcioma salami konferencyjnymi z dostępem do światła dziennego oraz możliwością całkowitego zaciemnienia oraz jedną salą bankietową, która mierzy ponad 400 mkw. i pomieści 360 osób w ustawieniu teatralnym, a 348 w ustawieniu bankietowym. Łącznie sale mierzą ok. 300 mkw. i dają miejsce na konferencje dla ponad 280 osób. Sale są zróżnicowanej wielkości – od 22-metrowej sali Małej aż po 180-metrową salę powstałą z połączenia sal Kryształowej i Piaskowej. Zaplecze noclegowe obiektu to 179 pokoi, w tym 1 apartament, 20 pokoi w standardzie biznes oraz 7 pokoi przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Co więcej, w hotelu znajduje się restauracja, mogąca pomieścić do 230 osób, letni ogródek oraz siłownia.

Po połączeniu hotelu z również czterogwiazdkowym Best Western Premier (zobacz obiekt) w Krakowie, powstanie największe hotelowe centrum konferencyjne w mieście, które nazywać się będzie Best Western Business Hotels Conference Center. Oba obiekty łącznie stworzą centrum konferencyjne, które dysponować będzie 15. salami konferencyjnymi, 348. pokojami z miejscami noclegowymi dla 700. osób. oraz parkingiem przeznaczonym dla 230 aut.