Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Kultury i Sztuki Nowy Fort Sokolnickiego

Czarnieckiego 51, 01-541 Warszawa
www.nowyfort.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Centrum Kultury i Sztuki Nowy Fort Sokolnickiego

Kulturalna przystań na mapie Warszawy

Data aktualności: 22-11-2012

 • Kulturalna przystań na mapie Warszawy - Centrum Kultury i Sztuki Nowy Fort Sokolnickiego

  W odrestaurowanej budowli, będącej elementem Cytadeli Aleksandrowskiej, od niedawna funkcjonuje nowoczesne centrum sztuki. Placówka, dysponująca zapleczem do organizowania różnorodnych wydarzeń, ma stać się miejscem spotkań mieszkańców Żoliborza i Warszawy.

   

   

   

   

   


  W Centrum Kultury i Sztuki Nowy Fort Sokolnickiego organizowane są koncerty, występy teatralne, muzyczne, pokazy filmowe, happeningi, warsztaty twórcze, wykłady, spotkania autorskie oraz wszelkie inne wydarzenia z pogranicza różnych dziedzin kultury i sztuki. Na terenie obiektu funkcjonują księgarnia oraz kawiarnia literacka. W dolnej części fortu znajduje się scena, gdzie mogą być organizowane wieczory poezji, spektakle, koncerty czy przeglądy filmowe. Z kolei pomieszczenia w części parterowej mogą być udostępniane na zajęcia przedpołudniowe dla mieszkańców, takie jak joga, zajęcia taneczne i plastyczne czy kursy dla seniorów.

  Plany Konsorcjum Nowy Fort Sokolnickiego, które zarządza obiektem, obejmują uruchomienie restauracji, a w piwnicach także winiarni. W ramach instytucji działać ma także klub podróżnika, gdzie będzie można organizować pokazy slajdów i spotkania z kulturą innych krajów. Centrum ma również współpracować z podobnymi zagranicznymi placówkami.

  Fort Sokolnickiego - znany także jako Fort Siergieja -  to jeden z fortów Cytadeli Aleksandrowskiej, stanowiącej trzon Twierdzy Warszawa. Wzniesiony w latach trzydziestych i czterdziestych XIX wieku obiekt pełnił funkcje więzienne i policyjne. Po I wojnie światowej fort stał się częścią żoliborskiego Parku im. Stefana Żeromskiego. W czasie Powstania Warszawskiego znajdował się w nim szpital.

  źródło: www.nowyfort.pl