Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Pałac pod Kampinosem

Fabryczna 1, 05-084 Leszno
http://www.palacpodkampinosem.pl/

Skontaktuj się z obiektem

+48 2...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Pałac pod Kampinosem

Byliśmy, widzieliśmy: Nowoczesne konferencje w zabytkowym pałacu pod Warszawą, czyli Centrum BGŻ

Data aktualności: 28-04-2015

 • Byliśmy, widzieliśmy: Nowoczesne konferencje w zabytkowym pałacu pod Warszawą, czyli Centrum BGŻ - Pałac pod Kampinosem

  Kolejnym obiektem konferencyjnym, który odwiedziliśmy było Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ w Lesznie pod Warszawą. Zabytkowy pałac i przyległy do niego hotel, otoczone pięknym parkiem ze stawem, to miejsce przygotowane na konferencje, szkolenia i firmowe pikniki w plenerze. Jakie są jego atuty? Przeczytajcie naszą relację.


   

  Lokalizacja:
  Pod Warszawą, z dobrym dojazdem   

   

  Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ znajduje się w niewielkiej miejscowości na Mazowszu, na zachód od stolicy – w Lesznie (nie mylić z Lesznem pod Poznaniem!), w odległości 32 km do centrum Warszawy i w pobliżu trasy A2. Dojazd z miasta zajmuje ok. 45 minut, jeśli nie ma korków. Łatwo się tu dostać również z Lotniska Okęcie, dojazd trwa ok. 35 minut.
  Podwarszawskie Leszno jest malowniczo położone na skraju Puszczy Kampinoskiej.
  Obiekt ma własny monitorowany parking, na zamkniętym terenie, na 70 miejsc postojowych.
   

  Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ Leszno sale konferencyjne Warszawa

   

  Wygląd:
  Stylowy pałac wśród pięknej zieleni  

   

  Centrum mieści się w Pałacu Łuszczewskich, wpisanym do rejestru zabytków. Jest to późnobarokowy pałac z końca XVIII w., zbudowany na planie litery L, jędnopiętrowy, z użytkowym poddaszem i czterospadowym dachem, pokrytym czerwoną dachówką. Budynek jest zadbany i odrestaurowany, wygląda elegancko i reprezentacyjnie, ale bez przesadnego przepychu. Z pałacu przechodzi się łącznikiem do budynku hotelowego, powstałego w latach 90-tych; hotel jest niewidoczny od frontu pałacu. Obok jest również trzeci budynek, w którym mieści się mały pub. Zabudowania otoczone się 7,5 hektarowym parkiem krajobrazowym z naturalnym drzewostanem - m.in. pomnikami przyrody: dębami szypułkowymi i jesionami wyniosłymi. Wśród zieleni znajduje się 1,2 hektarowy, malowniczy staw. Park i ścieżki są zadbane, a trawniki przystrzyżone. Otoczenie pałacu i hotelu sprawia bardzo przyjemne i relaksujące wrażenie.

  Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ Leszno sale konferencyjne WarszawaCentrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ Leszno sale konferencyjne Warszawa

   

   

  Sale konferencyjne:
  Elegancko, ale bez przepychu

   

  Organizatorzy spotkań mają do dyspozycji 12 sal konferencyjnych w 3 różnych stylach. Największa z nich, znajdująca się w budynku hotelowym, powstała z połączenia sal 2 i 2a, po rozsunięciu ściany przesuwnej pozwala uzyskać powierzchnię na konferencję dla 250 osób kinowo i 180 na bankiecie zasiadanym. Sala ta ma nowoczesny wystrój i wyposażenie oraz 6 dużych okien tarasowych z pięknym widokiem na zieleń i możliwością bezpośredniego wyjścia do parku. Można do niej wprowadzić samochód.

  Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ Leszno sale konferencyjne WarszawaCentrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ Leszno sale konferencyjne Warszawa

  Pozostałe sale  w części hotelowej to niewielkie, typowe salki szkoleniowe. Sale są w różnych częściach budynku, dzięki czemu kilka mniejszych grup może w tym samym czasie odbywać szkolenia nie przeszkadzając sobie nawzajem. Sale 2, 2a, 4 i 5 są na parterze (4 i 5 w pobliżu recepcji), sale 1, 3 – na pierwszym piętrze, a sale 8, 9 i 10 na drugim piętrze. Sale Bankietowa, Zielona i Kominkowa (na 1. piętrze w pałacu) urządzone są stylowo, ale wykończone w stonowany sposób, bez przesadnego przepychu, ze sztukateriami na ścianach i eleganckimi parkietami. Umeblowane są stylowymi, ciężkimi, drewnianymi meblami i sofami.

   

  Pokoje:
  Idealnie czysto, na przyzwoitym poziomie ośrodka wypoczynkowego

   

  Standard pokoi z łazienkami to poziom dobrego ośrodka wypoczynkowego – mają podstawowe wyposażenie: łóżko, biurko, stolik nocny, telewizor, mydełko i ręczniki. Warte podkreślenia jest, że zarówno pokoje, jak i całe centrum utrzymane jest w idealnej czystości. Cztery gabinety (apartamenty) znajdują się w pałacu, a pozostałe pokoje – w budynku hotelowym. Centrum oferuje 56 pokoi dwuosobowych, 8 pokoi jednoosobowych i 7 apartamentów (z klimatyzacją). W sumie w obiekcie może nocować do 160 osób (144 miejsca i 15 dostawek).

   

   

  Restauracje i bary:
  Elastycznie wobec klienta, ale bez menu a la carte

   

  Centrum Szkoleniowe BGŻ nie dysponuje stale otwartą restauracją z menu a la carte.

  Restauracja, mieszcząca do 100 osób bankietowo, znajdująca się w pałacu na parterze, działa tylko podczas konferencji i szkoleń, przygotowuje posiłki na zamówienie grup. Aranżacja sali restauracyjnej jest dopasowywana do potrzeb klienta – mogą to być długie, drewniane stoły, ławy w zamkowym stylu albo okrągłe stoły bankietowe.

  W budynku obok pałacu mieści się nowy pub z wyjściem na ogród, który pomieści do 40 osób. Można w nim zorganizować posiłki lub wieczorną imprezę. W pałacu jest ponadto mały klubik na 30 osób, złożony z dwóch małych pomieszczeń w amfiladzie. Znajduje się tam drewniany bar i telewizor, jest to dobre miejsce na mniej formalne spotkania, ale, podobnie jak w przypadku restauracji - napoje i posiłki należy zamawiać wcześniej, przed imprezą.

   

   

  Atrakcje i usługi:
  Piękny teren piknikowy

  Pałac i przyległe budynki są otoczone przepięknym parkiem o powierzchni 7,5 hektara, z czego 1,2 hektara zajmuje staw. Teren ten świetnie nadaje się na eventy plenerowe, pikniki, grille i ogniska dla nawet do 800 osób. Przy pałacu jest stały namiot dostępny w sezonie letnim, o powierzchni 150 mkw., z podłogą.

   

  Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ Leszno sale konferencyjne WarszawaCentrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ Leszno sale konferencyjne Warszawa

   

  ► Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

  Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ to największy pałac na konferencje w okolicach Warszawy  – ma największe zaplecze noclegowe i dysponuje największą salą konferencyjną. Jest również najbardziej eleganckim ośrodkiem ze wszystkich podwarszawskich obiektów szkoleniowych. Stosunek miejsc noclegowych do pojemności sal na konferencje i posiłki jest bardzo korzystny. Dużym atutem miejsca jest dobry i szybki dojazd z Warszawy. Warte podkreślenia jest to, że pomimo tego, że obiekt jest zabytkowy, to organizacja w nim eventów nie jest obwarowana restrykcyjnymi przepisami w porównaniu do innych zabytków. Na pochwałę zasługuje bardzo duża elastyczność obsługi obiektu pod względem dopasowania się do potrzeb klienta, np. posiłki można zaserwować w dowolnym, wskazanym przez klienta miejscu.

   

  ► Opinia serwisu konferencje.pl:            

  Obiekt idealny na szkolenia dla grup, które potrzebują ciszy, skupienia i dobrych warunków do pracy w eleganckich, ale nie koniecznie skategoryzowanych wnętrzach. Świetne tereny zielone na pikniki i eventy plenerowe po konferencji.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: