Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

Wrocławska 158, 45-835 Opole
www.cwkopole.pl

Skontaktuj się z obiektem

Bożena Bednarek 885 5...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

Zbankrutowała firma Omicron's - wykonawca inwestycji

Data aktualności: 22-11-2012

 • Zbankrutowała firma Omicron's - wykonawca inwestycji - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

  Włoska firma budująca w Opolu obiekt na kongresy i konferencje ogłosiła upadłość.

   

   

   

   

   

     Jak poinformował zastępca prezydenta Opola Krzysztof Kawałko, władze miasta otrzymały informację o tym, że firma Omicron's jest w stanie upadłości. Jednocześnie miasto dowiedziało się, że firmą zajmuje się nie syndyk, tylko komisarz sądowy, którego zadaniem jest wprowadzenie programu naprawczego i próba ratowania majątku i kontraktów. - To oznacza, że firma może w dalszym ciągu prowadzić działalność i ma możliwość porozumienia się z wierzycielami - powiedział Kawałko.

  Rzecznik prezydenta miasta Alina Pawlicka-Mamczura dodała, że miasto nie zerwało umowy z włoskim inwestorem. 23 marca w Opolu odbędzie się spotkanie władz Opola z komisarz sądową działającą w Omicron's. - Do tego czasu pani komisarz ma dokładnie rozeznać sytuację firmy - poinformowała Alina Pawlicka-Mamczura. - Poprosiliśmy, by pojawiła się u nas z konkretnymi propozycjami na to, jak ratować inwestycję.

  Krzysztof Kawałko zapewnił, że komisarz sądowy chciałby kontynuować inwestycję w Opolu. Kawałko nie wykluczył jednak najgorszego scenariusza, czyli konieczności zerwania umowy i rozpisania przetargu na nowego wykonawcę Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Wiązałoby się to z większym opóźnieniem zakończenia inwestycji. Obecnie wynosi ono ok. 2 miesięcy. - Jeśli będziemy wybierać innego wykonawcę opóźnienie wzrośnie o kolejne cztery miesiące - dodał Krzysztof Kawałko. Zapewnił jednocześnie, że problemy te nie wpłyną na zwiększenie kosztów inwestycji ani na utratę unijnych dotacji, z których CWK ma być dofinansowane. - Problemy z inwestycją nie leżą po naszej stronie - wyjaśnił.

  Krzysztof Kawałko przyznaje, że już wcześniej słyszał o problemach finansowych firmy. Próbował interweniować i poprzez rozmowy przyspieszać tempo prac. Alina Pawlicka-Mamczura dodała: - Wielokrotnie spotykaliśmy się z wykonawcą. To jedna z naszych sztandarowych inwestycji i dokładaliśmy wszelkich starań, by szła zgodnie z planem.

  Centrum Wystawienniczo-Kongresowe to jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji Opola. Warta jest 25 mln zł. Z planów wynika, że w Centrum ma być hala z foyer na 2,5 tys. osób, sala konferencyjna dla 200 osób i zaplecze usługowe. Mają się w nim odbywać wystawy, konferencje i targi.

     źródło: www.pap.pl