Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

Wrocławska 158, 45-835 Opole
www.cwkopole.pl

Skontaktuj się z obiektem

Bożena Bednarek 885 5...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu ruszy w styczniu 2014 r.

Data aktualności: 18-12-2013

 • Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu ruszy w styczniu 2014 r. - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Opole
  Na 10 stycznia 2014 r. wyznaczono datę otwarcia Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu. Uroczysta inauguracja działalności obiektu pokryje się z rozpoczęciem targów Expo Opole.
   
  W wydarzeniu, które ma stanowić prezentację największych walorów turystycznych i biznesowych Opolszczyzny, weźmie udział około 50 wystawców z wielu branż, m.in. spożywczej, motoryzacyjnej, budowlanej, chemicznej, meblarskiej, informatycznej, turystycznej i kulturalnej.
   
  Nowe miejsce w Opolu na targi i konferencje
   
  Jak zapowiada Mirosław Pietrucha, dyrektor Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu, obiekt ma stanowić nie tylko przestrzeń targową, lecz być także miejscem do organizacji konferencji, kongresów i sympozjów. Całkowita powierzchnia wystawiennicza opolskiego obiektu to około 6 tys. mkw. Jej największą częśc zajmuje wielofunkcyjna hala o powierzchni 2,5 tys. mkw., dająca wiele możliwości aranżacji pod kątem imprez targowych, wystaw, kongresów i konferencji. Przestrzeń ta może być dzielona na mniejsze części za pomocą systemu mobilnych i dźwiękoszczelnych ścian. Hala została wyposażona w nowoczesny system nagłośnieniowy, scenę, której powierzchnia może siegać 100 mkw., ekran o wymiarach 1150x650 cm, 3 projektory, 4 kabiny do tłumaczeń symultanicznych oraz monitory LCD. Ponadto do dyspozycji organizatorów wydarzeń pozostają: teren wystawowy o powierzchni 2 tys. mkw. oraz sala konferencyjna na 200 osób (pomieszczenie może zostać podzielone na trzy mniejsze sale).
   
  Przypomnijmy, że budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu kosztowała miasto 27 mln złotych. Inwestycja przedłużyła się o rok z powodu ogłoszenia upadłości przez pierwszego wykonawcę - wloską firmę Omicron's. Jego budowę dokończyła firma POM z Krapkowic.