Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

G2A Arena

Jasionka 953, 36-002 Jasionka
www.cwkoperator.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
G2A Arena

Pod Rzeszowem powstaje centrum kongresowe na tysiąc osób

Data aktualności: 19-05-2014

  • Pod Rzeszowem powstaje centrum kongresowe na tysiąc osób - G2A Arena
    Do końca 2015 r. w znajdującej się pod Rzeszowem miejscowości Jasionka powstanie nowy obiekt, w którym będą organizowane targi, kongresy i konferencje. 15 maja 2014 r. wmurowano akt erekcyjny pod jego budowę.

    Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego powstanie w pobliżu terminalu lotniczego w Jasionce, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. Kompleks będzie składał się z dwóch połączonych ze sobą budynków. W pierwszym znajdzie się część kongresowa z największą na Podkarpaciu aulą na tysiąc osób. Drugi budynek będzie przeznaczony na działalność wystawienniczą i biurową. W obiekcie swoje siedziby będą miały też instytucje i agendy międzynarodowe.
     
    Łączna powierzchnia centrum wyniesie ponad 27,5 tys. mkw., a kubatura obiektu to ponad 203,7 tys. metrów sześciennych. Koszt inwestycji szacuje się na 135 mln złotych, z czego ponad 64 mln będzie pochodziło ze środków unijnych. Generalnym wykonawcą kompleksu będzie konsorcjum firm Best Construction i Karpat-Bud. Obiekt ma powstać do końca 2015 r.