Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Cukrownia Żnin Park Rekreacyjny

Kl. Janickiego 1, 88-400 Żnin
http://hotele.arche.pl/Hotele/Realizacja/Cukrownia,16

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Cukrownia Żnin Park Rekreacyjny

Cukrownia Żnin z tropikalną wyspą na eventy – nowa inwestycja Arche

Data aktualności: 11-05-2016

 • Cukrownia Żnin z tropikalną wyspą na eventy – nowa inwestycja Arche - Cukrownia Żnin Park Rekreacyjny

  Grupa Arche planuje kolejną dużą inwestycję. Tym razem w byłej cukrowni w Żninie w województwie kujawsko-pomorskim powstanie kompleks z hotelem, centrum konferecyjnym, tropikalną wyspą, przystanią dla żeglarzy i muzeum cukrowniczym.

   

  Cukrownia Żnin została zakupiona przez Grupę Arche, właściciela m.in. nowo otwartego Zamku w Janowie Podlaskim, od Krajowej Spółki Cukrowej za 4,8 mln zł. Na jej terenie powstanie ogromny kompleks – Cukrownia Żnin Park Rekreacyjny – który zawierać będzie w sobie m.in. czterogwiazdkowy hotel o powierzchni 21 tys. mkw. z 450 pokojami dla ok. 900 osób, centrum konferencyjne o powierzchni 2,6 tys. mkw. zlokalizowane w byłych magazynach cukrowni, centrum rehabilitacyjne o powierzchni 1,3 tys. mkw. oraz ogromne centrum rekreacyjne o powierzchni aż 7 tys. mkw. W rekreacyjnej części kompleksu planowane jest wybudowanie strefy spa z tropikalną wyspą i oddzielną częścią hotelową. Znajdzie się tu również kino, basen oraz, przypominające o historii tego miejsca, muzeum cukrownictwa.

   

  Była cukrownia znajduje się przy ul. Klemensa Janickiego, z kolei Żnin leży nad dwoma jeziorami – Jeziorem Żnińskim Dużym oraz Jeziorem Żnińskim Małym. Cukrownia sąsiaduje z jeziorem Dużym i w tej części kompleksu powstanie przystań dla żeglarzy i surferów. Ale to nie koniec planowanych atrakcji w Cukrowni Żnin – jej komin zostanie obudowany i udostępniony gościom i turystom – będzie można z niego podziwiać panormanę okolicy.

   

  Szacowany koszt całej inwestycji to ok. 150 mln zł. Prace budowalne mają potrwać trzy lata.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: