Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

DomExpo Warszawa

Modlińska 4, 03-216 Warszawa
www.domexpo.com

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
DomExpo Warszawa

Warszawskie centrum DomExpo będzie otwarte wiosną 2016 roku

Data aktualności: 02-06-2015

 • Warszawskie centrum DomExpo będzie otwarte wiosną 2016 roku - DomExpo Warszawa

  Powstające w Warszawie centrum DomExpo będzie otwarte na przełomie kwietnia i maja w 2016 roku. Jego przestrzeń wystawiennicza przeznaczona będzie na targi i konferencje, a showroomy do wynajęcia są już w większości zajęte.


  Centrum DomExpo to jeden z większych obiektów w mieście. Budowane jest ono na działce o powierzchni aż 11 hektarów przy skrzyżowaniu Trasy Toruńskiej i ul. Modlińskiej, naprzeciwko węzła komunikacyjnego na Żeraniu. Niegdyś w tym miejscu znajdowała się fabryka samochodów. Według założeń architektonicznych zostanie zachowana główna konstrukcja hal, a dzięki rewitalizacji i elementom nowoczesnego designu obiekt zyska wygląd postindustrialnego. Budowa trwa nadal, dlatego otwarcie obiektu przesunie się do przełomu kwietnia i maja 2016 roku.


  Konferencje, kongresy i wystawy w Warszawie


  Całkowita powierzchnia obiektu to 60 000 mkw. Przestrzeń ta dzieli się na strefę eventowo-ekspozycyjną o powierzchni 12 500 mkw., przestrzeń ekspozycyjna dla branży budowalnej i remontowej o powierzchni 32 500 mkw., otwarty plac ekspozycyjno-targowy, strefę gastronomiczną, strefę dla dzieci oraz przestrzeń biurową mierzącą 8 400 mkw. Łącznie w centrum mieści się 350 lokali, każdy o powierzchni 20 mkw. Przy centrum wystawienniczym będzie parking dla 1140 aut.
  DomExpo ubiega się o certyfikat BREEAM. To wielokryterialny system oceny jakości budynków, będący obecnie standardem w branży nieruchomości w Europie i na świecie. BREEAM ocenia cechy budynku takie, jak jego efektywność energetyczna, materiały i konstrukcja, eksploatacja i realizacja, gospodarka wodą i odpadami, jakość środowiska wewnętrznego czy dostępność komunikacyjna. Certyfikat przyznawany jest przez organizację BRE Global (Building Research Establishment).