Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

DoubleTree by Hilton Łódź

Łąkowa 29, 90-554 Łódź
doubletreelodz.pl

Skontaktuj się z obiektem

DZIAŁ SPRZEDAŻY KONFERENCJI I BANKIETÓW 42 20...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
DoubleTree by Hilton Łódź

Otwarcie wiosną 2013 r.

Data aktualności: 22-11-2012

 • Otwarcie wiosną 2013 r. - DoubleTree by Hilton Łódź

  We wrześniu 2012 r. odbędzie się uroczysta impreza, podczas której zostanie przedstawiona historia powstania elewacji budynku przy ul. Łąkowej. Obiekt ze względu na swoją filmową tradycję ma nawiązywać swoim wyglądem zewnętrznym i wystrojem wnętrz do historii polskiej kinematografii.

   

    

   

   

   


  Przypomnijmy, że w miejscu, gdzie pojawi się hotel, do niedawna znajdowala się główna siedziba Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi. Filmowy charakter obiektu ma podkreślać m.in. wkomponowanie interpretacji kadru w elewację budynku.

  W czterogwiazdkowym hotelu DoubleTree by Hilton znajdą się 193 pokoje (w tym 100-metrowy apartament prezydencki na VII piętrze), 9 sal konferencyjnych na ponad 1 tys. osób oraz sala balowa na około 300 osób. Na najwyższej kondygnacji budynku pojawią się basen z widokiem na park, centrum fitness i SPA oraz sala kinowa na 160 osób. Na parterze działać będzie restauracja mogąca pomieścić ok. 290 gości. W podziemiach budynku pojawi się parking. Do budynku przylegają poddane modernizacji obiekty dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych - TOYA Studios, Klub Wytwórnia oraz Łódzkie Centrum Filmowe. Dostępne w nich przestrzenie konferencyjne, wystawiennicze i koncertowe w postaci klimatyzowanych i wyposażonych hal z zapleczem zapewnią dodatkowe 7600 mkw. powierzchni.

  Za koncepcję architektoniczną i projekt hotelu Doubletree by Hilton Łódź odpowiedzialna jest pracownia Kuryłowicz & Associates. Inwestorem obiektu są: Grupa TOYA, Film Hotel oraz konsorcjum banków. Otwarcie hotelu ma nastąpić wiosną 2013 r.

  źródło: www.konferencje.pl