Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

DoubleTree by Hilton Łódź

Łąkowa 29, 90-554 Łódź
doubletreelodz.pl

Skontaktuj się z obiektem

DZIAŁ SPRZEDAŻY KONFERENCJI I BANKIETÓW 42 20...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
DoubleTree by Hilton Łódź

Czterogwiazdkowy hotel konferencyjny ruszy w pierwszej połowie 2013 r.

Data aktualności: 12-02-2013

 • Czterogwiazdkowy hotel konferencyjny ruszy w pierwszej połowie 2013 r. - DoubleTree by Hilton Łódź

  W położonym obok dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych piątym obiekcie sieci Hilton w Łodzi, którego otwarcie nastąpi już za kilka miesięcy, znajdą się sale konferencyjne mogące pomieścić ponad tysiąc osób.
   

   

    

   

   

   


  Na początku lutego 2013 r. na dachu dziesięciopiętrowego budynku przy ul. Łąkowej rozpoczęły się prace montażowe związane z zainstalowaniem tam loga hotelarskiej sieci. Konstrukcja ma ok. trzech metrów wysokości. Innym, charakterystycznym elementem budynku, który na jego fasadzie widać już od kilku miesięcy, jest kadr z pierwszego polskiego powojennego filmu fabularnego "Zakazane Piosenki".

  W czterogwiazdkowym hotelu DoubleTree by Hilton Łódź mieści się 9 sal konferencyjnych na ponad 1 tys. osób oraz sala balowa na około 300 osób. Zaplecze konferencyjno-kongresowe z salą kinową na 161 osób zostało połączone bezpośrednim przejściem z dawnymi halami Wytwórni Filmów Fabularnych, gdzie obecnie znajduje się klub koncertowy Wytwórnia. Dzięki temu organizatorzy imprez zyskają dodatkowe 7,6 tys. mkw. powierzchni w postaci klimatyzowanych i w pełni wyposażonych hal. Ponadto hotel zaoferuje 200 pokoi dla gości, w tym: 100-metrowy apartament prezydencki, 10 apartamentów, 27 pokoi deluxe i 78 pokoi podwójnych. W obiekcie funkcjonować będą Golden Bar i Restauracja Four Colors mogąca pomieścić ponad 280 osób. Na najwyższym, dziesiątym piętrze budynku znajdzie się ośrodek spa z czterema gabinetami zabiegowymi, siłownią i basenem, z którego dzięki przeszklonej elewacji będzie można podziwiać panoramę miasta. Do użytku gości obiektu zostanie również oddany parking podziemny.

  Za koncepcję architektoniczną i projekt hotelu odpowiedzialna jest pracownia Kuryłowicz & Associates. Inwestorem obiektu  są: Grupa TOYA, Film Hotel oraz konsorcjum banków. Odbiór techniczny DoubleTree by Hilton Łódź ma nastąpić w I kwartale 2013 r., natomiast jego uroczyste otwarcie - wiosną 2013 r.

  źródło: DoubleTree by Hilton Łódź