Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Filharmonia Koszalińska

Grodzka, 75-001 Koszalin
www.filharmoniakoszalinska.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Filharmonia Koszalińska

W Koszalinie trwają prace na budowie nowego obiektu na koncerty, spektakle i konferencje

Data aktualności: 22-11-2012

 • W Koszalinie trwają prace na budowie nowego obiektu na koncerty, spektakle i konferencje - Filharmonia Koszalińska

  26 marca 2012 r. na budynku zawisła wiecha, co oznacza, że inwestycja została doprowadzona do stanu surowego z kompletnym dachem.

   

   

   

   

   

     Podczas krótkiej uroczystości prezydent miasta Piotr Jedliński powiedział, że to ostatnia okazja, by zobaczyć obiekt w takim stanie, bo wkrótce rozpoczną się prace wyposażeniowe we wnętrzach nowej filharmonii.

  Budowa obiektu rozpoczęła się na przełomie lipca i sierpnia 2011 r. Całkowity koszt inwestycji to 31,16 mln zł. Prace budowlane pochłoną 29,14 mln zł. Projekt jest w 47 proc. współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

  Dotychczas wykonano prace o wartości 11 mln zł. Obiekt zaprojektowała Autorska Pracownia Architektoniczna Jacka Bułata z Poznania. Filharmonię usytuowano nad rzeką Dzierżęcinką, w znajdującym się w śródmieściu zabytkowym Parku Książąt Pomorskich, obok Centrum Kultury CK 105 - tymczasowej siedziby koszalińskiej orkiestry symfonicznej.

  Nowa filharmonia będzie czterokondygnacyjnym budynkiem opartym na planie nieforemnego czworokąta o powierzchni prawie 5,5 tys. m kw. z salą koncertową i zapleczem. Ściany zachodnia i wschodnia obiektu mają być w pełni przeszklone, by można było oglądać park. Północna ściana frontowa ma być pokryta blachą cynowo-tytanową, zaś południowa tynkiem. Na widowni o amfiteatralnym układzie przewidziano 518 miejsc. Estradę zaprojektowano tak, by mogła się na niej zmieścić 70-osobowa orkiestra i 40 chórzystów.

  Budynek, w którym odbywać się będą koncerty, spektakle i konferencje, powinien zostać oddany do użytku 30 kwietnia 2013 r. Jak zapowiedział dyrektor filharmonii Robert Wasilewski, pierwszy koncert w nowej siedzibie ma odbyć się na przełomie maja i czerwca 2013 r.

     źródło: www.pap.pl