Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Gdański Teatr Szekspirowski

Ogarna 101, 80-826 Gdańsk
www.teatrszekspirowski.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Gdański Teatr Szekspirowski

Gdański Teatr Szekspirowski ruszy we wrześniu 2014 r.

Data aktualności: 22-04-2014

 • Gdański Teatr Szekspirowski ruszy we wrześniu 2014 r. - Gdański Teatr Szekspirowski
  Na jesień 2014 r. zaplanowano oficjalne otwarcie siedziby Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Ma to być jedno z najciekawszych miejsc na organizację spotkań na Pomorzu.
   
  Zaprojektowany przez włoskiego architekta prof. Renato Rizzi obiekt znajdzie się w miejscu, w którym w przeszłości znajdowała się Szkoła Fechtunku ze sceną elżbietańską - w samym sercu Gdańska obok ulicy Długiej i Długiego Targu. Tymczasem, już 23 kwietnia 2014 r., z okazji 450. urodzin Williama Szekspira, Teatr zaprasza na wielkie święto Szekspira w Gdańsku - Pierwsze Publiczne Otwarcie Dachu swojej siedziby. Gdański Teatr Szekspirowski będzie bowiem jedynym teatrem na świecie z otwieranym dachem.
   
  Unikalne miejsce na konferencje i spotkania biznesowe w Gdańsku
   
  Jak podkreślają przedstawiciele Gdańsk Convention Bureau, którzy mieli już okazję odwiedzić budowę siedziby Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w związku ze staraniami Gdańska o organizację kongresu ICCA w 2017 roku, organizatorzy spotkań coraz częściej szukają dla swoich klientów miejsc oryginalnych, związanych z lokalną tradycją i historią. Gdański Teatr Szekspirowski wpisuje się w ten ogólnoświatowy trend, oferując turystom biznesowym znacznie więcej niż tylko powierzchnię na organizację spotkań, ale także niepowtarzalne wrażenia.
   
  Poza działalnością kulturalną i edukacyjną Gdański Teatr Szekspirowski będzie udostępniał swoje pomieszczenia na organizację uroczystych gal czy konferencji. Sala Główna Teatru wyposażona w adaptowalną, modułową scenę i widownię, umożliwiające zarówno ustawienia typowe dla sceny włoskiej, elżbietańskiej lub centralnej/eksperymentalnej, jak i ustawienie konferencyjne, będzie mogła pomieścić do 600 osób (w tym 300 miejsc na otaczające Salę Główną z trzech stron galeriach). Dodatkowo, na piętrze będzie się znajdować sala konferencyjna dla 70 osób w ustawieniu teatralnym. Do dyspozycji gości udostępnione zostaną również dwupiętrowa restauracja dla ok. 70 osób oraz dziedziniec i taras z widokiem na Stare Miasto.