Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Gdański Teatr Szekspirowski

Ogarna 101, 80-826 Gdańsk
www.teatrszekspirowski.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Gdański Teatr Szekspirowski

Gdański Teatr Szekspirowski zostanie otwarty 19 września 2014 r.

Data aktualności: 17-07-2014

 • Gdański Teatr Szekspirowski zostanie otwarty 19 września 2014 r. - Gdański Teatr Szekspirowski
  Znamy już szczegóły dotyczące otwarcia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Ten pierwszy w Polsce teatr z otwieranym dachem będzie oferował możliwości realizacji spektakli, spotkań i wydarzeń o bardzo zróżnicowanym charakterze.
   
  Inauguracja pierwszego sezonu artystycznego w obiekcie odbędzie się 20 września 2014 r. Jako pierwszy pokazany zostanie „Hamlet” Szekspirowskiego Teatru Globe z Londynu.
   
  Klasyczny teatr z nowoczesnymi rozwiązaniami
   
  Gdański Teatr Szekspirowski ma być pierwszym od kilkudziesięciu lat polskim teatrem dramatycznym zbudowanym od podstaw. Jego budowa ma pozwolić na wykreowanie wysokiej jakości oferty kulturalnej, która ma szansę stać się wizytówką miasta Gdańska, Regionu i kraju. Zaprojektowany przez włoskiego architekta Renato Rizziego obiekt nawiązuje do XVII-wiecznego pierwowzoru. W stylowym obiekcie znajdą zastosowanie nowatorskie i unikatowe rozwiązania z zakresu technologii scenicznych – otwierany dach, chowana w podłogę scena i „ruchoma” widownia sprawią, że jedna scena będzie zawierała w sobie trzy: klasyczną włoską „pudełkową”, elżbietańską oraz centralną – arenę. Sala Główna teatru będzie mogła pomieścić do 600 widzów.
   
  W teatrze, oprócz spektakli i wydarzeń kulturalnych, będzie istniała możliwość organizacji konferencji. Na piętrze budynku znajdzie się sala konferencyjna mieszcząca do 70 osób w ustawieniu teatralnym. W budynku działać będzie również restauracja dla ok. 70 gości.
   
  Projekt „Budowa siedziby Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku”  jest przedsięwzięciem realizowanym w ramach Działania 11.2 (Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym), Priorytetu XI (Kultura i dziedzictwo kulturowe), Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.