Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Gołębiewski Karpacz

Karkonowska 14, 58-540 Karpacz
http://www.golebiewski.pl/karpacz/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Gołębiewski Karpacz

Hotel czeka częściowa rozbiórka

Data aktualności: 22-11-2012

 • Hotel czeka częściowa rozbiórka - Hotel Gołębiewski Karpacz

  Do stycznia 2012 roku rozebrane mają zostać dwa nielegalnie wybudowane piętra Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

   

   

   

   

   

   

   


  Nowy Hotel Gołębiewski w Karpaczu nie spełnia wymogów zapisanych w projekcie, który zatwierdzony został przez konserwatora zabytków. Fakt, że hotel powstał niezgodnie z planem i że nie został przedstawiony projekt zamienny, doprowadził ostatecznie do częściowej rozbiórki.


  Mimo, iż władze Karpacza były skłonne dostosować się do gabarytów hotelu i zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, Ministerstwo Kultury nie wyraziło zgody na funkcjonowaniu obiektu w obecnej postaci, utrzymując, że hotel musi zostać obniżony o ponad 4 metry. Niewłaściwe jest również pokrycie dachu. Blachy powinny zostać zastąpione łupkiem, nie jest to jednak warunek konieczny.


  Hotel po części otwarty został pod koniec ubiegłego roku, oficjalne otwarcie nie miało jednak jeszcze miejsca. Hotel nie otrzymał wszystkich niezbędnych  odbiorów. Nadzór budowlany nie wydał zgody na użytkowanie. W hotelu trwają  cały czas prace wykończeniowe. Powoli udostępnione są kolejne atrakcje. Ostatnią jest zewnętrzny basen z podgrzewaną wodą.


  Oficjalne otwarcie hotelu zaplanowane zostało na początek 2012 roku. Hotel już teraz może pochwalić się dużym zainteresowaniem gości.
  Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Gołębiewski w Karpaczu będzie jednym z największych w Europie Środkowo-Wschodniej.

   

  Gołębiewski w Karpaczu jest czwartym hotelem tej marki w Polsce. Pozostałe obiekty, należące do rodziny znajdują się w Mikołajkach, Białymstoku i Wiśle. 

   


  źródło: http://wroclaw.gazeta.pl