Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Gołębiewski Karpacz

Karkonowska 14, 58-540 Karpacz
http://www.golebiewski.pl/karpacz/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Gołębiewski Karpacz

Problemom nie ma końca

Data aktualności: 22-11-2012

 • Problemom nie ma końca - Hotel Gołębiewski Karpacz

  Zła passa Hotelu Gołębiewski Karpacz wciąż trwa.

   

   

   

   

   

     Wygląda na to, że tym razem Tadeusz Gołębiewski nie uniknie konsekwencji. Mimo że nadzór budowlany zezwolił na otwarcie dwóch pięter, ilość gości w hotelu przekroczyła liczbę miejsc noclegowych, które według ustaleń miały zostać oddane do dyspozycji. Urzędnicy wydali warunkowe pozwolenie na użytkowanie dwóch restauracji, patio, recepcji, zaplecza oraz części pokoi. Z informacji, jakie zdobyła Gazeta Wrocławska wynika, że kondygnacje, które nie otrzymały decyzji, również były użytkowane przez gości.

  Wcześniej Gołębiewskiemu zarzucono samowolę budowlaną, jednak właściciel znalazł lukę w prawie, dzięki czemu nie musiał wyburzać ostatnich pięter hotelu, które powstały niezgodnie z umową.  Dwa nielegalnie wybudowane piętra, rozebrane miały zostać do stycznia 2012 roku. Jednak zamiast rozbiórki, piętra te zostaną przeszklone. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstanie świetlik, o którym nie ma mowy w zakazie

  Wydaje się jednak, że tym razem właścicielom nie uda się uniknąć kary. Jeżeli Główny Inspektor Budowlany udowodni inwestorowi, że ten korzysta z kondygnacji nie objętych pozwoleniem, może nałożyć na niego mandat w wysokości nawet 187 tysięcy zł.

  Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Gołębiewski w Karpaczu jest jednym z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. W hotelu znajduje się 900 pokoi i apartamentów oraz 32 sale wielofunkcyjne. Gołębiewski w Karpaczu jest czwartym hotelem tej marki w Polsce. Pozostałe obiekty, należące do rodziny znajdują się w Mikołajkach, Białymstoku i Wiśle.

   


  źródło:  www.gazetawroclawska.pl
               www.konferencje.pl