Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hala Gliwice

Akademicka, 44-100 Gliwice

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Hala Gliwice

Hala Gliwice będzie gotowa w 2015 r.

Data aktualności: 29-07-2014

  • Hala Gliwice będzie gotowa w 2015 r. - Hala Gliwice
    W Gliwicach, w miejscu dawnego stadionu XX-lecia, trwają prace na budowie hali widowiskowo-sportowej. Obiekt, którego otwarcie ma nastąpić w 2015 r., będzie jedną z największych i najnowocześniejszych hal sportowych w kraju.

    W budynku, który będzie miał ponad 56 tys, mkw. powierzchni użytkowej, będą odbywały się koncerty, imprezy wystawiennicze, widowiska oraz zawody sportowe, m.in. w hokeju, lekkoatletyce, tenisie, siatkówce, koszykówce czy piłce ręcznej. Jego hala główna pomieści 13 752 widzów, a w razie potrzeby liczba miejsc na trybunach będzie mogła być zwiększona o dodatkowe 2,8 tys. W obiekcie znajdą się również: loże VIP, hala treningowa z widownią dla ponad tysiąca osób, sale konferencyjne, restauracje, centrum SPA, zewnętrzny wielopoziomowy garaż i parkingi.
     
    Koszt budowy hali to ponad 321 mln złotych. Inwestycja jest w w całości finansowana z budżetu miasta Gliwice.