Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hala widowiskowo-sportowa Gliwice

Akademicka 50, 44-100 Gliwice
http://hala.gliwice.eu/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Hala widowiskowo-sportowa Gliwice

Otwarcie Hali Gliwice przesunięte na 2017 rok

Data aktualności: 02-03-2016

  • Otwarcie Hali Gliwice przesunięte na 2017 rok - Hala widowiskowo-sportowa Gliwice

    Planowane na koniec 2016 roku otwarcie hali Gliwice – jednej z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce – zostało przesunięte na rok 2017. Obiekt zaoferuje miejsce dla niemal 14-tysięcznej widowni.


    Władze miasta wyjaśniają, że przesunięcie otwarcia obiektu wiąże się z ostrożnością podczas budowy, a nie z opóźnieniami prac budowlanych. Hala Gliwice składa się z trzech budynków – hali głównej z widownią dla 13 700 osób, hali treningowej dla 1200 osób oraz hali fitness. Bryła jest już gotowa i zamknięta – powstały ściany oraz zadaszenie. W miejscu, w którym powstaje Hala Gliwice kiedyś znajdował się stadion XX-lecia. W związku z tym hala ma umożliwiać zawody sportowe rangi międzynarodowej w szeregu dyscyplin. Co więcej, obiekt będzie przystosowany do organizacji dużych eventów – targów, wystaw, kongresów, konferencji i koncertów. Przed wejściem głównym znajdzie się plac rozmieszczony na czterech tarasach, które będą połączone schodami i rampami. Natomiast na dachu dwupoziomowego garażu zostanie zaprojektowana przestrzeń przeznaczona na eventy zewnętrzne. Przed głównym wejściem zaprojektowano plac na czterech tarasach, połączonych schodami i rampami. Będzie to największy obiekt tego typu w regionie. Koszt inwestycji to ok. 320 mln zł.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: