Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Ambasador Premium

Kilińskiego 143/147, 90-315 Łódź
http://www.hotelambasador.eu/premium/hotel

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Hotel Ambasador Premium

Do trzech hoteli sztuka

Data aktualności: 22-11-2012

 • Do trzech hoteli sztuka - Hotel Ambasador Premium

  Firma Cegal planuje budowę trzeciego hotelu Ambasador w Łodzi. Obiekt ma pojawić się na działce budowlanej otrzymanej od miasta w ramach odszkodowania za przegrany proces w sprawie budowy innego hotelu. Obecnie znajduje się tam kamienica z lokalami komunalnymi.

   

   

   

   

   


  Przypomnijmy, że Cegal jest już właścicielem dwóch obiektów - Ambasador Centrum Hotel Łódź i trzygwiazdkowego Ambasador Chojny Hotel Łódź. Trzeci hotel marki Ambasador miałby pojawić się na rogu ulic Kilińskiego oraz Orlej. Wiadomo również, że budynek będzie składał się z dwóch części. Pierwsza z nich będzie miała od 3 do 4 kondygnacji, druga - w sumie 12 pięter. W hotelu działać będzie restauracja, pojawią się tam również sale konferencyjne.

  Planowana inwestycja to wynik procesu, jaki spółka wytoczyła Urzędowi Miasta Łodzi. W 2003 roku firma złożyła wniosek o wydanie warunków zabudowy na hotel przy al. Piłsudskiego. Z powodu przeciągającej się procedury sprawa trafiła do sądu. W jego efekcie miasto miało zapłacić firmie 9,2 mln złotych. W 2011 r. magistrat przekazał spółce ok. 5 mln złotych w gotówce. Pozostałą kwotę ma oddać w nieruchomościach.

  źródło: www.konferencje.pl