Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Aristo

Kilińskiego 15, 15-089 Białystok
www.aristohotel.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Aristo

Otwarcie jesienią 2012 r.

Data aktualności: 22-11-2012

 • Otwarcie jesienią 2012 r. - Hotel Aristo

  W zabytkowej, dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ul. Kilińskiego w Białymstoku powstaje hotel z zapleczem konferencyjnym.

   

   

   

   

   

   

   


  Podczas trwających od 2010 r. prac remontowych w najstarszej w mieście kamienicy, która jako jedyna w Białymstoku nie została zniszczona podczas II wojny światowej, wymieniono stropy i instalacje. Ponadto część ścian została wyburzona. Front kamienicy pozostanie zabytkowy, ale na jego tyłach dokonano znaczących zmian. Nowa część budynku, znajdująca się od strony ul. Legionowej, będzie miała trzy kondygnacje. Na parterze i piętrach pojawią się pokoje hotelowe, a w piwnicy - restauracja. W obiekcie pojawią się również sale konferencyjne oraz taras widokowy o powierzchni 90 mkw.

  Autorem projektu hotelu jest Justyna Zalewska-Grycuk z białostockiej pracowni Architekton. Inwestorem obiektu jest spółka Kamienica Mucharski-Puziuk. Budowa hotelu pochłonie kilka milionów złotych, a niemal połowę tej kwoty będzie stanowiła dotacja z Programu Regionalnego Narodowego Programu Spójności.

   

  Hotel ma przyjąć pierwszych gości jesienią 2012 r.

  źródło: www.konferencje.pl