Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Centrum Kongresowe Gromada w Krakowie

Orzechowa 11, 30-422 Kraków
http://www.gromada.pl/hotelkrakow

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Centrum Kongresowe Gromada w Krakowie

Otwarcie na początku przyszłego roku

Data aktualności: 22-11-2012

 • Otwarcie na początku przyszłego roku - Hotel Centrum Kongresowe Gromada w Krakowie

  Pierwszy kwartał 2012 roku to najnowszy termin, na jaki zaplanowano otwarcie jednego z najważniejszych i największych centrów kongresowych w Polsce.

   

   

   

   

   

   


  Pierwotnie Hotel Gromada Kraków pierwszych gości miał przyjąć w 2011 roku, jednak problemy z wykonawcą prac spowodowały znaczące opóźnienia. Przypomnijmy, że za budowę hotelu odpowiedzialna była chińska spółka Covec, ta sama, która miała swój udział w budowie autostrady A2.  W obu przypadkach chińska firma nie wywiązała się z obowiązków. Obecnie Covec winna jest polskiemu rządowi kilkaset milionów.

  Powstający z opóźnieniem w Krakowie obiekt jest największym w mieście i jednym z dziesięciu najpotężniejszych w Polsce obiektów o charakterze hotelowo-kongresowym.

  Obiekt został profesjonalnie przygotowany do organizacji międzynarodowych kongresów z udziałem kilku tysięcy osób, konferencji, szkoleń oraz mniejszych wydarzeń biznesowych. Cześć kongresowa, wielkości 5000 m.kw., składać się będzie z 15 sal konferencyjnych, mogących pomieścić od 30 do 4500 uczestników. Sale wyposażone zostaną w wysokiej jakości sprzęt multimedialny, w tym: nagłośnienie sufitowe, sprzęt audiowizualny. Centrum posiadać będzie również 6 pokoi biznesowych, dla 20 osób każdy.

  Do dyspozycji gości hotel udostępni 220 nowocześnie wyposażonych pokoi, w tym 10 apartamentów i 3 pokoje dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje posiadać będą TV LCD, klimatyzację, minibar, sejf oraz pełne zaciemnienie pokoju. Zapewnione będą sprzyjające warunki zarówno dla wypoczynku jak i pracy.

  Ponadto, goście zmęczeni po całym dniu spotkań i wykładów zrelaksować się będą mogli w hotelowym mini spa, gdzie znajdzie się m.in. sauna sucha, sauna parowa,  siłowania oraz solarium.

  Dodatkowym atutem jest lokalizacja obiektu oraz możliwość łatwego dojazdu. Hotel Gromada Kraków znajduje się 1500 metrów od autostrady A4, 5 km od centrum miasta oraz 12 km od Lotniska w Krakowie im. Jana Pawła II.  źródło: www.konferencje.pl