Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Centrum Kongresowe Gromada w Krakowie

Orzechowa 11, 30-422 Kraków
http://www.gromada.pl/hotelkrakow

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Centrum Kongresowe Gromada w Krakowie

Gromada podejmie próbę porozumienia z wykonawcą centrum kongresowego w Krakowie

Data aktualności: 22-11-2012

 • Gromada podejmie próbę porozumienia z wykonawcą centrum kongresowego w Krakowie - Hotel Centrum Kongresowe Gromada w Krakowie

  13 kwietnia NWZA spółdzielców spółki zadecyduje o porozumieniu z firmą Covec, który nie dokończyła budowy kluczowego dla sieci obiektu na kongresy i konferencje.

   

   

   

   

     Porozumienie z chińskim wykonawcą ma pomóc Gromadzie uporać się z 100 mln złotych zadłużenia. Sfinalizowanie zatrzymanej budowy hotelu pod Krakowem ma pozwolić na jego sprzedanie w całości lub w części dla pozyskania funduszy na spłacenie wierzycieli. Na dokończenie wszystkich prac przy krakowskiej inwestycji potrzeba jeszcze 16 mln złotych, które Gromada zamierza pozyskać za pomocą inwestora finansowego, który zostałby udziałowcem np. połowy obiektu lub w ostateczności przejąłby go w całości.

  Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami inwestora Centrum Kongresowe Gromada ma być największym w Krakowie i jednym z dziesięciu największych w Polsce centrów hotelowo-kongresowych. Na 4,5 tys. mkw. powierzchni ma znaleźć się 6 pokojów biznesowych oraz 15 sal konferencyjnych mogących pomieścić od 30 do 4,5 tys. osób. W części hotelowej obiektu znajdzie się 220 pokoi dla gości, a także restauracja, kawiarnia, lobby bar oraz sklep z pamiątkami. Goście obiektu będą mogli również korzystać z sauny suchej, parowej, siłowni i solarium.

   


  źródło: www.rp.pl