Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Centrum Kongresowe Gromada w Krakowie

Orzechowa 11, 30-422 Kraków
http://www.gromada.pl/hotelkrakow

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Hotel Centrum Kongresowe Gromada w Krakowie

Gromada podtrzymuje decyzję o sprzedaży połowy udziałów w Centrum Kongresowym

Data aktualności: 22-11-2012

 • Gromada podtrzymuje decyzję o sprzedaży połowy udziałów w Centrum Kongresowym - Hotel Centrum Kongresowe Gromada w Krakowie

  Spółka zamierza wypracować w 2012 roku 38 mln złotych zysku.

   

   

   

   

   

     Pierwszy kwartał 2012 roku – mimo pewnych problemów związanych z obsługą zadłużenia – okazał się dla Gromady dobry. Przychody wyniosły 21,5 mln zł, zaś zysk 2,2 mln zł brutto. W I kw. 2011 r. Gromada odnotowała 19 mln zł przychodów i niemal 1 mln zł zysku brutto, co oznacza wzrost odpowiednio o 13 i 29 proc.  Zarząd Spółdzielni prognozuje osiągnięcie na koniec bieżącego roku 128 mln zł przychodów i 38 mln zł zysku wobec 95,4 mln zł przychodów i 1,8 mln zł zysku brutto w roku 2011.

  Z wynikami Spółdzielni zapoznało się Nadzwyczajne Zebranie Przedstawicieli Spółdzielców OST Gromada, które odbyło się 13 kwietnia 2012 r. NZP przyjęło sprawozdanie Zarządu Gromady dotyczące sposobów pozyskiwania środków pieniężnych poprzez sprzedaż nieruchomości, co umożliwi pełną spłatę wymagalnych zobowiązań. NZP Gromady podtrzymało uchwałę z grudnia 2011 r. o sprzedaży 50 proc. udziałów w spółce Gromady „Hotel 4-gwiazdkowy Centrum Kongresowe” w Krakowie, wyrażając jednocześnie zgodę na inne rozwiązania finansowe dla ukończonego w 90 proc. obiektu: sprzedaż w konstrukcji leasingu, utworzenie zamkniętego funduszu inwestycyjnego z TFI lub pozyskanie środków z emisji obligacji. W przypadku, gdyby żadna z tych form nie wzbudziła zainteresowania partnerów, NZP wyraziło zgodę na sprzedaż za kwotę operatu wyceny. Zarząd OST Gromada poinformował NZP o trzech ofertach które wpłynęły na zakup 50 proc. udziałów w spółce, jednej ofercie TFI i jednej ofercie emisji obligacji.

  Istotnym działaniem w celu pomyślnego zakończenia inwestycji w hotel z centrum kongresowym w Krakowie (220 pokoi i apartamentów, 4,7 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej z możliwością organizacji imprez dla 2050 osób na jednej sali oraz zaplecze gastronomiczne), który realizowany jest ze środków własnych Gromady oraz 45 mln zł kredytu inwestycyjnego, jest pozyskanie funduszy na dokończenie gotowego w 90 proc. obiektu. Zarząd Gromady dąży również do zakończenia sporu z chińskim konsorcjum Covec, które do lipca 2011 r. było generalnym wykonawcą inwestycji.

  NZP dokonało również wyboru trzech nowych Członków Rady Nadzorczej: Aleksandra Giertlera z grupy południowej, Kazimierza Janika z grupy warszawsko-mazowieckiej i Edwarda Smertycha z grupy zachodniej. Przyjęto także uchwałę o określeniu strategii rozwoju OST Gromada, powołaniu komisji opracowującej propozycje zgłaszanych zmian w Statucie oraz pozbawieniu członkostwa osób działających na szkodę Gromady.

  Od 6 marca br. Gromadą kieruje Zarząd w składzie: Jan Błoński, Tadeusz Kierzek i Krzysztof Syrek. Zarząd koncentruje się obecnie na inwestycji w Krakowie, restrukturyzacji Spółdzielni oraz zwiększaniu efektywności działalności hotelowej, która jest i pozostanie zasadniczym biznesem.

  Natomiast do września br. OST Gromada chce uzyskać dodatkowe 24 mln zł z tytułu sprzedaży zbędnych lub nierentownych nieruchomości, takich jak: hotele w Berlinie, Olsztynie i Przemyślu, a także innych zbędnych z punktu widzenia prowadzenia działalności zasadniczej składników majątku: budynków, pojedynczych lokali i działek.

     źródło: www.gromada.pl