Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Raffles Europejski Warsaw

Krakowskie Przedmieście 13, 00-071 Warszawa
http://europejski.pl/en/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Raffles Europejski Warsaw

Warszawski hotel na konferencje zyska standard pięciu gwiazdek plus

Data aktualności: 26-02-2013

 • Warszawski hotel na konferencje zyska standard pięciu gwiazdek plus - Raffles Europejski Warsaw

  Już w marcu 2013 r. rozpocznie się generalny remont hotelu położonego przy Krakowskim Przedmieściu. Jak zapewniają jego przedstawiciele, po modernizacji obiekt ma stać się najbardziej ekskluzywnym hotelem w Polsce.

   

   

   

   

   

   


  W efekcie planowanych prac w hotelu zlikwidowana zostanie sala balowa, a budynek stanie się wyższy o trzy metry. W odbowionym budynku pojawi się kilka sal konferencyjnych, a także 100 pokoi hotelowych i apartamentów, ekskluzywne biura i sklepy. Operatorem hotelu będzie międzynarodowa sieć Raffles Hotels & Resorts.

  Za projekt modernizacji obiektu odpowiada biuro Sud Architectes. Całkowity koszt inwestycji to ok. 65 mln euro. Jak informuje Joseph Hannah, dyrektor zarządzający Hotelu Europejskiego, jedną trzecią tej kwoty ma pokryć inwestor, którym jest spółka Takami Holding, a pozostałe dwie trzecie mają być pozyskane ze źródeł zewnętrznych.

  Ponowne otwarcie Hotelu Europejskiego zaplanowano na pierwszą połowę 2015 roku.