Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Kamienica

Plac Kopernika 14, 45-040 Opole

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Hotel Kamienica

Już otwarty

Data aktualności: 04-06-2013

 • Już otwarty - Hotel Kamienica
  Usytuowany w centrum Opola hotel Kamienica w maju 2013 r. przyjął pierwszych gości.
   
   
   
   
   
   
   
   
  Prace nad przekształceniem popadającego w ruinę budynku w hotel trwały dłużej niż zakładano. Otwarta niedawno Kamienica mieści się w budynku dawnej przychodni szpitala dziecięcego, tuż obok galerii Solaris w Opolu. W latach 90. kupiła go firma Paho, już wtedy planując stworzenie hotelu. Stan nieruchomości był jednak bardzo zły. Sprawa ruszyła do przodu, gdy właścicielowi udało się pozyskać unijne dofinansowanie na rewitalizację. Całość kosztowała 6,3 mln zł, z czego blisko 2,5 mln zł pokryto z dotacji UE. 
   
  Hotel nie ma jeszcze określonego standardu, ale właściciel stara się o trzy gwiazdki. Jak na razie brakuje parkingu, być może gościom zostaną udostępnione miejsca postojowe w pobliskiej galerii Solaris.
   
  Kamienica dysponuje dwudziestoma trzema pokojami, w większości dwuosobowymi, choć są też jedynki i trójki. Na ostatnim, czwartym, poziomie hotelu znalazły się apartamenty o podwyższonym standardzie. Wśród nich są trzy pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
   
  Na parterze hotelu działa restauracja, w której serwowana będzie kuchnia polska i europejska. Coś zjeść będą mogli nie tylko goście hotelowi. Restauracyjna kuchnia będzie działać w godz. 12-17 i 19-23.