Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Matecznik

Waszkiewicza 220, 17-230 Białowieża
www.hotelmatecznik.pl

Skontaktuj się z obiektem

503 6...... Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Hotel Matecznik

Powstanie nowy hotel w Białowieży

Data aktualności: 22-11-2012

 • Powstanie nowy hotel w Białowieży - Hotel Matecznik

  W trzygwiazdkowym obiekcie znajdzie się 90 miejsc noclegowych, restauracja, sale konferencyjne, a także spa, basen i siłownia. Prace na budowie hotelu mają ruszyć jesienią 2012 r. a obiekt będzie gotowy w kwietniu 2014 r.
   

   

   

   

   

   

   

  Hotel, którego nazwa zostanie wybrana w drodze konkursu, znajdzie się na działce o powierzchni 8 tys. mkw., położonej między Hotelem Białowieskim a Restauracją Carską. W składającym się z dwóch budynków obiekcie znajdzie się około 100 miejsc noclegowych w 32 pokojach dla gości i dwóch apartamentach. W hotelu pojawią się również dwie restauracje. Pierwsza - na ok. 60 osób, będzie przeznaczona dla gości hotelowych. Druga - dla gości z zewnątrz, będzie mogła przyjąć 120 klientów. Sale restauracyjne będą mogły być połączone. Z kolei na poziomie "+1" znajdą się dwie sale konferencyjne mogące pomieścić ok. 150 osób, wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Na tym samym poziomie znajdzie się również pub z salą telewizyjną, dwie kameralne sale konferencyjne do 10 osób oraz pomieszczenia biurowe. Obiekt zostanie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  Jedną z największych atrakcji hotelu ma być znajdująca się w części spa ruchoma, jednoosobowa kapsuła relaksacyjna. Ma być to jedyne tego typu urządzenie w Polsce, wykorzystujące efekt trójwymiaru i imitujące lewitację. Każdy ruch będzie sprzężony z muzyką. Koszt zakupu sprzętu, który zostanie zainstalowany w specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu, inwestor szacuje na 100 tys. euro.

  Hotel przyjmie pierwszych gości na Wielkanoc 2014 roku. Obiekt ma kierować swoją ofertę do klientów biznesowych i turystów indywidualnych. Właścicielem hotelu będzie firma Constans z Hajnówki, która zajmuje się skupem, przetwarzaniem i sprzedażą runa leśnego. Inwestycja, która pochłonie 16 mln złotych, otrzymała blisko 6 mln złotych dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.
   

   

  źródło: www.konferencje.pl
   

Oferty specjalne