Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

ICE Kraków Centrum Kongresowe

Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
www.icekrakow.pl

Skontaktuj się z obiektem

Ryszard Strojnowski New Business Manager 12 61...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
ICE Kraków Centrum Kongresowe

Otwarcie Centrum Kongresowego ICE Kraków nastąpi 16 października 2014 r.

Data aktualności: 03-07-2014

 • Otwarcie Centrum Kongresowego ICE Kraków nastąpi 16 października 2014 r. - ICE Kraków Centrum Kongresowe
  W Centrum Kongresowym ICE Kraków mają miejsce ostatnie prace wykończeniowe. Trwa montaż wind i systemów zabezpieczeń, montowane jest też oświetlenie i wyposażenie poszczególnych pomieszczeń. Oddanie obiektu do użytku nastąpi już za trzy miesiące.

  Budowa kompleksu ma zakończyć się w połowie sierpnia 2014 r. Gmach zostanie oddany do użytku do końca września, po otrzymaniu stosownych decyzji odbiorowych. Pierwszym wydarzeniem, które odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków, będzie zaplanowany na 16 października 2014 r. koncert, podczas którego zostanie wykonany premierowy utwór wokalno-instrumentalny przygotowany przez Zbigniewa Preisnera.
   
  Prestiżowy obiekt na konferencje i kongresy w Krakowie

  Centrum Kongresowe ICE Kraków ma być obiektem spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej. W gmachu będzie można organizować wydarzenia z udziałem ponad 2 tys. gości. Sala Audytoryjna  umożliwi organizację imprez o różnej skali: od koncertów symfonicznych poprzez spektakle muzyczne i baletowe, aż po kongresy. Druga co do wielkości, Sala Teatralna – na 600 miejsc – będzie miała składaną trybunę, co pozwoli na zwiększenie powierzchni podłogi w przypadku wykorzystania jej na bankiety czy wystawy. W Centrum znajdzie się też Sala Kameralna dla 400-osobowej widowni, z możliwością podziału na dwie sale po 200 miejsc. Ponadto obiekt będzie dysponować zespołem sal konferencyjnych z regulowanymi przesuwnymi ściankami, przeszklonym trzypoziomowym foyer z widokiem na Wawel, wielofunkcyjną salą wystawową i powierzchniami pomocniczymi.
   
  Za projekt Centrum Kongresowego ICE Kraków odpowiedzialne są pracownie Ingarden & Ewy Architekci i Arata Isozaki & Associates. Całkowity koszt trwającej od jesieni 2010 r. budowy obiektu to 360 mln złotych, z czego nieco ponad 80 mln złotych stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.