Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Mercure Sosnowiec

ul. Teatralna 3, 41-200 Sosnowiec

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Mercure Sosnowiec

Wstrzymano budowę hoteli Mercure i ibis w Sosnowcu

Data aktualności: 17-04-2015

 • Wstrzymano budowę hoteli Mercure i ibis w Sosnowcu - Mercure Sosnowiec

  Planowane otwarcie hoteli Mercure oraz ibis Styles w Sosnowcu z pewnością się opóźni. Powodem jest wstrzymanie pracy przy budowie hoteli przez inwestora. Data otwarcia obiektów nie jest znana.

  Prace budowalne przy hotelach Mercure oraz ibis Styles w Sosnowcu trwają od 2010 roku. Wówczas zadania odrestaurowania XIX-wiecznej elektrowni Renard i rozdzielni kopalni węgla kamiennego Sosnowiec podjęła się firma F.H.U. "ESKA" S. Staniec. Planowane otwarcie hoteli miało nastąpić w ubiegłym roku. Jednak obecnie już wiadomo, że prace przy inwestycji zostały zawieszone. Franczyzodawcą obu marek jest Orbis.
   

  Kompleks dysponuje 18 tys. mkw. powierzchni użytkowej, na której znajdzie się 230 pokoi dla gości, kilka sal konferencyjnych, z których największa pomieści nawet 1000 osób, restauracja oraz strefa spa i fitness. Co ważne, dla organizatorów i uczestników konferencji przygotowany będzie dwupoziomowy parking podziemny.
   

  Hotel Mercure będzie oferował standard czterech gwiazdek, natomiast hotel ibis Styles trzech. To, co charakteryzuje obiekty to architektura - odrestaurowana fasada gmachu dawnej elektrowni to nawiązanie do tradycji architektury z początków uprzemysławiania regionu.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: