Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo Kraków

Galicyjska 9, 31-586 Kraków
www.expokrakow.com

Skontaktuj się z obiektem

Katarzyna Marciszyn wynajem obiektu, kongresy, konferencje 502 5...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo Kraków

Oficjalne otwarcie EXPO Kraków nastąpi 14 maja 2014 r.

Data aktualności: 09-05-2014

 • Oficjalne otwarcie EXPO Kraków nastąpi 14 maja 2014 r. - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo Kraków
  Już w połowie maja w Krakowie zostanie otwarty jeden z najnowocześniejszych ośrodków targowo-kongresowych w Polsce. Kilka dni wcześniej w obiekcie odbędzie się pierwsza impreza targowa.
   
  Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków posiada 13 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 9 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej w dwóch połączonych, ale niezależnych od siebie halach ("Wisła" o powierzchni 5 tys. mkw. i "Dunaj" o powierzchni 4 tys, mkw.). W halach o wysokości ponad 8 metrów nie ma słupów, co ma pozwolić wystawcom na aranżowanie przestrzeni w dowolny sposób.
   
  Największe targi i konferencje w Krakowie
   
  W EXPO Kraków organizowane będą imprezy targowe, kongresy, konferencje, koncerty oraz wydarzenia artystyczne i sportowe. Z myślą o wystawcach prezentujących ciężki sprzęt w halach dostosowano nośność podłogi oraz bramy wjazdowe. W obiekcie znalazły się również modułowe sale konferencyjne ("Bratysława", "Wiedeń", "Lwów", "Budapeszt" i "Praga"), 4 pokoje spotkań, restauracja oraz lobby o powierzchni 1,4 tys. mkw. Bezpośrednio przed obiektem znalazł się parking na 700 samochodów.
   
  Właścicielem i operatorem Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków jest firma Targi w Krakowie. Całkowity koszt budowy obiektu wraz z otaczającą go infrastrukturą to ok. 70 mln złotych.