Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań Congress Center)

Głogowska 14, 60-734 Poznań
pcc.mtp.pl

Skontaktuj się z obiektem

Małgorzata Ostańska-Janicka 61 86...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań Congress Center)

Targi Poznańskie gospodarzem największego kongresu w Polsce w 2016 r.

Data aktualności: 23-01-2015

 • Targi Poznańskie gospodarzem największego kongresu w Polsce w 2016 r. - Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań Congress Center)
  Jeden z największych międzynarodowych kongresów medycznych i z pewnością największy w Polsce odbędzie się jesienią 2016 roku w stolicy Wielkopolski. Organizatorzy szacują, że na konferencji pojawi się ok. 12 000 stomatologów z całego świata.

  Na głównego organizatora kolejnej edycji Światowego Dorocznego Kongresu Stomatologicznego FDI (FDI Annual World Dental Congress) tym razem wybrano Poznań – starania nad pozyskaniem tej prestiżowej funkcji trwały prawie rok i zakończyły się sukcesem dzięki wsparciu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Poznań Convention Bureau (zobacz), spółki EXACTUS oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Data wydarzenia, które odbędzie się na terenie co najmniej sześciu pawilonów MTP, ustalona została na 7-10 września 2016 roku.

   

  Najważniejsza konferencja medyczna w historii stolicy Wielkopolski


  Kongres będzie miał charakter naukowo-szkoleniowy, a podczas czterech dni jego trwania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z innowacjami w zakresie technik leczenia, diagnostyki i terapii. Program konferencji zakłada również szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak targi, warsztaty oraz spotkania biznesowe i networkingowe. W kongresie uczestniczyć mają także studenci kierunków medyczno-stomatologicznych z całej Polski oraz młodzi naukowcy. Jak podkreślają organizatorzy konferencji, wybór Poznania na gospodarza jednego z najważniejszych wydarzeń w kręgach medycznych niesie ze sobą nie tylko wiele korzyści na tle biznesowym i wizerunkowym, ale przede wszystkim odgrywa znaczącą rolę w promocji polskiej nauki na świecie.   

   

  Inicjatorem wydarzenia jest Światowa Federacja Stomatologiczna (FDI – World Dental Federation), która na organizatora eventu co roku wybiera inne miasto – w poprzednich latach były to m.in. Hong Kong, Dubai, Meksyk, Singapur, Salvador i New Delhi.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: