Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

pl. Wojciecha Kilara 1, 40-202 Katowice
www.nospr.org.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

Nowy gmach NOSPR będzie gotowy 1 października 2014 r.

Data aktualności: 15-04-2014

  • Nowy gmach NOSPR będzie gotowy 1 października 2014 r. - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
    Nie wiosną, a dopiero jesienią 2014 r. w Katowicach zostanie oddana do użytku nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia - obiekt, w którym oprócz koncertów będą mogły odbywać się również spektakle, kongresy i konferencje.

    W znajdującym się przy Al. Roździeńskiego budynku na pięciu poziomach widowni dużej sali będzie mogło zasiąść w sumie 1,8 tys. osób. Scena o powierzchni ponad 250 mkw. pomieści 120-osobową orkiestrę i 100-osobowy chór. Ponadto w obiekcie znajdzie się sala kameralna na 300 miejsc z estradą mogącą pomieścić 20-osobową orkiestrę i 20-osobowy chór. Kolejną, równie imponującą przestrzenią w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia będzie czterokondygnacyjne atrium, w którym pojawią się: sklep muzyczny, klub jazzowy, restauracja, bufet i przestrzeń do organizowania mniejszych wydarzeń koncertowych, scenicznych i wystawienniczych.
     
    Autorem projektu gmachu NOSPR jest architekt Tomasz Konior. Koszt budowy obiektu to ok. 234 mln złotych.