Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Soho Factory

Mińska 25, 03-808 Warszawa
www.sohofactory.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Soho Factory

Cykl "Eventy w Warszawie" - sprawdzamy Soho Factory

Data aktualności: 07-06-2016

 • Cykl

  Soho? Słusznie kojarzy się z artystyczną bohemą. A Soho Factory na warszawskiej Pradze? Z modą, designem, dobrym jedzeniem i... eventami. Jakie imprezy można tu zorganizować? Jak oceniają je specjaliści z branży? Uwaga, sprawdzamy.  Londyn ma Soho, Nowy Jork – także. My nie jesteśmy gorsi. Też mamy swoje Soho – Soho Factory. To fragment warszawskiej Pragi Południe, zamknięty pomiędzy ulicami Bliską, Żupniczą, Chodakowską i Mińską. Na zrewitalizowanym terenie pofabrycznym powstało małe miasto w mieście – zalążek artystycznej dzielnicy i przestrzeń dla ludzi o otwartych umysłach. Tu odbywają się pokazy mody znanych projektantów, na jesieni rozbrzmiewa jazz, a znane marki organizują launche produktów. Co przyciąga eventowców na nie-bardzo-biznesową Pragę? Czy Soho Factory jest dobre na eventy?

   

   

   

  Eventy w Warszawie. Sprawdzamy Soho Factory. konferencje.pl

  Wjazd do Soho Factory na warszawskim Kamionku. 


   

  Otoczenie i wygląd – ceglane miasto w mieście


  Soho Factory obejmuje szereg obiektów na powierzchni 8 hektarów. Znajdują się tu odnowione budynki fabryczne – kiedyś były to warsztaty samochodowe i Warszawska Fabryka Motocykli, produkująca słynne skutery Osy, a potem Zakłady Optyczne. A obok nich wyrastają nowoczesne apartamentowce. W odświeżonych przestrzeniach funkcjonują prywatne firmy, butiki znanych projektantów, agencje reklamowe i restauracje. Mieści się tu również od 2012 roku Muzeum Neonów.
  Pomiędzy budynkami z czerwonej cegły – czyste uliczki, chodniki i sporo zieleni.
  Na teren Soho można wjechać jedną z 4 bram – 2 znajdują się przy Mińskiej, a 2 – przy Żupniczej. Hale przeznaczone na wynajem znajdują się bliżej ulicy Żupniczej.

   

  Eventy w Warszawie. Sprawdzamy Soho Factory. konferencje.pl

   

  Plan przestrzeni Soho Factory.


  Powierzchnie eventowe/sale konferencyjne


  Soho Factory oferuje powierzchnie eventowe w 3 halach – 15, 16 i 19. Hale 15 i 16 znajdują się w jednym budynku, natomiast budynek 19 – tuż obok. Hala 19 sąsiaduje z terenem zielonym i restauracją Warszawa Wschodnia, przy halach 15 i 16 jest obszerny parking.

   

  Eventy w Warszawie sprawdzamy Soho Factory konferencje.pl


  Widok na wiatę 19 "Basen", za nią po prawej widoczna - hala 16.


  Hala 16 - 2000 m2 powierzchni eventowej bez kolumn


   

  Do hali prowadzi jedno wejście główne, od strony północno-wschodniej (bliżej ul. Żupniczej), ma ona również 4 wyjścia ewakuacyjne – 2 na zewnątrz budynku i 2 – przejścia do dalszej części budynku (do hali 15).
  To największa hala – ma 1933 mkw. powierzchni i wymiary 23,1 m na 83,7 m. Jej wysokość to 7,6 m do krawędzi przęsła dachu i 8,9 m - do krawędzi dachu. Jest jednym z nielicznych pomieszczeń tej wielkości w Warszawie, które nie ma kolumn – co jest jej ogromną zaletą. W ustawieniu teatralnym swobodnie zmieści się tu 1900 osób, a podczas bankietu zasiadanego – do 1100 gości.

   

  Eventy w Warszawie. Sprawdzamy Soho Factory. konferencje.pl

   

  Hala 16, widok od strony wejścia głównego (od strony ul. Żupniczej)


  Ta pofabryczna przestrzeń ma w zasadzie niezmieniony wygląd od czasów, gdy odbywała się tu produkcja. Podłoga jest mocno zniszczona, ale co warto podkreślić – równa. Pokryta kwadratowymi, jasnymi płytkami, a wzdłuż sali, przez środek ciągnie się cementowa wylewka. Podczas eventów zazwyczaj nie ma potrzeby jej przykrywać, chociaż czasem przez środek rozciągana jest czerwona wykładzina. Na wysokości ok. 5 metrów znajdują się okna – sfatygowane, częściowo ukryte za zardzewiałą, metalową siatką ochronną. Na ścianach pozostały rurowe, przemysłowe kaloryfery – charakterystyczne grzejniki Faviera. Mury pomalowane są na biało, a żebrowy, żelbetonowy sufit pozostał w naturalnym, szarym kolorze. Wygląda to bardzo surowo, ale ma swój urok.
  Hala jest doświetlona dachowymi oknami, które znajdują się na całej jej długości, na środku stropu.
  Dźwigary dachowe umożliwiają podwieszanie elementów scenograficznych i oświetleniowych. Na węzłach można podwiesić 50 kg/węzeł lub 50 kg/metr bieżący.

   

  Eventy w Warszawie. Sprawdzamy Soho Factory. konferencje.pl

   

  Hala 16 - 2000 metrów kwadratowych powierzchni bez kolumn


  Hala 15 


  Można się tu dostać z zewnątrz poprzez 2 wejścia – oba na przeciwległych krańcach sali, ewentualnie – przejść z hali 16, poprzez obszerny łącznik (260 mkw.). W tym miejscu znajdowała się kiedyś walcownia, po której pozostała wielka suwnica.
  Hala ta mierzy 19,5 m szerokości, 49 m długości i ma 6,9 m wysokości. Jej powierzchnia to 955 mkw. W zależności od ustawienia i rodzaju eventu swobodnie można tu zmieścić do 200 do 400 osób. Rozmieszczone są tu kolumny – metalowe rusztowania podtrzymujące konstrukcję suwnicy i betonowe słupy. W przypadku ustawienia teatralnego trzeba brać to pod uwagę.

   

  Eventy w Warszawie Sprawdzamy Soho Factory konferencje.pl

   

  Brązowe kolumny "suwnicowe" w hali 15.


  Hala pomalowana jest na szaro z zieloną belką przy suficie, a rusztowanie suwnicy ma kolor brązowy i żółty. Podłoga jest bardzo podobna do tej w hali 16, również sfatygowana, ale równa.
  Pofabryczna powierzchnia ma ponadto wydzielone przez okratowania przestrzenie, które można wykorzystać na szatnię, zaplecze gastronomiczne lub VIP room.
  W sali tej nie ma możliwości podwieszania ciężkich elementów pod stropem.

   

   

  Zadaszona wiata 19


   

  Zwana potocznie „basenem”, bo jest w połowie zanurzona w ziemi. Z zewnątrz przypomina dużą szklarnię – ma aż 950 mkw. powierzchni. Mierzy 19,9 m długości, 49,5 m szerokości i 4,3 m wysokości. W zależności od ustawienia pomieści od 300 do 500 osób.
  Wejście główne znajduje się od strony północno-wschodniej, przy węższej ścianie budynku – do środka prowadzą ażurowe, drewniane schody. Drugie wejście, przez rampę jest na przeciwległym krańcu hali. Konstrukcję dachu podtrzymuje 16 wąskich, drewnianych słupów. Całe wnętrze pomalowane jest na biało i ma gładką, szarą, betonową podłogę. Przy stropie ciągną się srebrne rury wentylacji i mieszalnika powietrza. Nie ma tu węzła sanitarnego ani toalet – uczestnicy eventu mogą korzystać z tych w hali 15.
  W sali tej organizowane są pokazy mody, sesje fotograficzne, wystawy i inne imprezy kulturalne.
  Ze względu na przeszklony dach i brak klimatyzacji wynajmowana jest jedynie wiosna i jesienią.
  Ażurowa konstrukcja nie pozwala na podwieszania ciężkich elementów pod stropem.

   

  Eventy w Warszawie. Sprawdzamy Soho Factory. konferencje.pl

  "Basen" w Soho Factory, czyli hala 19. Ma dach przypominający szklarnię i 16 drewnianych kolumn.


  Miejsce na recepcję


   

  Ze względu na industrialny charakter miejsca, hale nie mają odrębnych przestrzeni na recepcję, ale w zależności od rodzaju eventu, można ją wydzielić np. w łączniku pomiędzy halami 15 i 16 lub przy wejściu do sal.

   

   

  Dodatkowe przestrzenie - pomieszczenia na antresolach (do wykorzystania dla organizatora eventu i/lub VIPów)


  Nad głównym wejściem do hali 16 znajduje się zabudowana antresola (łącznie 168 mkw.), do której można dostać się po schodach wewnątrz budynku (nie ma windy). Z długiego, wąskiego korytarza wchodzi się do mniejszych pomieszczeń - 5 widnych pokoi. Są to puste przestrzenie bez wyposażenia, z białymi ścianami i niebieską wykładziną na podłodze (4 pokoje po ok. 20 mkw., jeden – ok. 32 mkw.). Antresola ma też oddzielną toaletę. Pokoje mogą być wykorzystywane jako garderoby, zaplecze techniczne dla organizatora eventu lub pokoje dla VIPów, np. dla gwiazd występujących podczas koncertu.

  Antresolę ma również hala 15 – to przestrzeń o powierzchni 110 mkw., na której znajdują się dwa pomieszczenia. Dzieli je ściana z przejściem (otwór drzwiowy bez drzwi). Mniejsza sala ma okna z widokiem na halę, a większa – na dach budynku.
  Na piętro prowadzą schody z hali 15 (brak windy).

   


  Kawiarnia  Obiekt nie dysponuje własną kawiarnią ani obsługą cateringową. Na terenie Soho Factory znajdują się dwie restauracje – Szklarnia oraz Warszawa Wschodnia Mateusza Gesslera, ale działają one niezależnie.

   


  Toalety


   

  Dwie toalety w hali 16 znajdują się na lewo i na prawo od głównego wejścia – po prawej 6 punktów (3 damskie, 3 męskie), po lewej 9 punktów (6 toalet i 3 pisuary). Dwie kolejne są dostępne w hali 15 – damska (3 punkty) i męska (2 toalety i 3 pisuary). Dodatkowa łazienka mieści się na antresoli przy hali 16.
  W łazienkach są umywalki, lustra, pojemniki na mydło i rolki papieru. Wszystkie sanitariaty mają skromne wyposażenie, szare ściany i betonowe posadzki. Pasują do surowego wystroju obiektu i co warto podkreślić – są czyste.

   

   

   

  Prąd

   

  W halach 15 i 16 odbywała się kiedyś produkcja, więc są dobrze zaopatrzone energetycznie – hala 16 w moc 295,57 KW, a hala 15 – 158,24 KW, hala 19 – 173,27 KW (rozmieszczenie w załączonym pdfie).
  W przypadku konieczności zapewnienia klimatyzacji może być konieczne zastosowanie generatorów prądotwórczych (we własnym zakresie organizatora).

   

   

  Klimatyzacja, ogrzewanie i wentylacja


   

  Hale nie są klimatyzowane, hala 19 posiada wyciąg i mieszalnik powietrza. Hala 16 system wiatraków. Ogrzewanie grzejnikami w zimne dni jest niewystarczające, dlatego też obiekt współpracuje z firmą grzewczą Roterm, która zapewnia kompleksową obsługę wentylacji i ogrzewania podczas eventów.

   


  Dostępność dla niepełnosprawnych


   

  Obiekt jest częściowo dostępny dla niepełnosprawnych – na antresole nie można dostać się windą, nie ma przystosowanych łazienek. Hale 15 i 16 są na poziomie parteru, więc wjazd na wózku jest możliwy. Do hali 19 schodzi się schodami, istnieje ewentualność wjazdu przez rampę.

   

   


  Dojazd – rzut kamieniem od Centrum  Dojazd komunikacją miejską ze Śródmieścia jest bardzo szybki i nie wymaga przesiadek – dociera tu w ok. 20 min. tramwaj linii 22. Kwadrans zabierze dotarcie samochodem, 20 min. - taksówką. Koszt przejazdu taksówką to 15-25 zł, podobne ceny oferuje Uber (15-28 zł).
  Bliskość centrum i łatwość dojazdu to plusy Soho Factory.

   


  Parkingi

   

   

  Soho Factory znajduje się w strefie zamieszkania, tak więc parkingi na terenie obiektu są dostępne dla wszystkich. Ma tu dostęp Straż Miejska, która pilnuje przepisów dotyczących poruszania się po terenie i parkowania (ale także ewentualnego zakłócania porządku). W ciągu dnia część miejsc parkingowych jest zajęta przez pracowników tutejszych firm. Łączna liczba miejsc parkingowych to ok. 300, a największy parking znajduje się na tyłach budynku mieszczącego hale 15 i 16, a największy ogólnodostępny parking znajduje się na tyłach przy ul. Mińskiej, mniejszy „eventowy” przy budynku 16, za skrętem do wyjazdu.

   


  Udogodnienia/usługi/atrakcje


   

  Obiekt oferuje szereg usług dodatkowych, które są doliczane do wynajmu w zależności od zakresu i czasu pracy. Dedykowani pracownicy pomogą w parkowaniu i kierowaniu ruchem podczas eventu, sprzątaniu w trakcie i po imprezie (mycie toalet, serwis z artykułami higienicznymi, odkurzanie, mycie maszynowe, sprzątanie pomontażowe), zapewnią usługi elektryczne (dyżur elektryka podczas eventu) i hydrauliczne.
  Jeśli chodzi o ogrzewanie i wentylację Soho Factory współpracuje stale z firmą Roterm, ale organizator ma w tej kwestii dowolność wyboru firmy.
  Obiekt nie organizuje koncertów z muzyką elektroniczną i eventów generujących bardzo duże natężenie dźwięków po godz. 22.00 ze względu na mieszkańców okolicznych bloków.
  Rezerwacji sal Soho Factory można dokonywać bezpłatnie na okres 2 tygodni. Terminy dalsze niż 6 miesięcy umożliwiają bezpłatną rezerwację sali na okres 3 tygodni.

   


  Baza noclegowa


  Soho Factory nie oferuje miejsc noclegowych. W odległości walking distance nie ma też żadnych hoteli – najbliższe 3-gwiazdkowce znajdują się na Pradze Północ (ok. 4 km), a 4- i 5-gwiazdkowce – w Śródmieściu.

   

   


  Podsumowując:

   

   


  Soho Factory to nietypowa przestrzeń na konferencje i eventy – ascetyczna i surowa, a zarazem plastyczna, bo może stać się tłem dla dowolnej scenografii. Zwłaszcza w największej z hal, która nie dość, że ogromna, wysoka, z sufitem umożliwiającym podwieszanie np. oświetlenia – to jeszcze bez żadnych słupów i kolumn. Obiekt nie ma wprawdzie wydzielonego zaplecza technicznego, tak jak studia filmowo-telewizyjne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takowe sobie wygospodarować w budynku. Nie, nie jest to miejsce luksusowe i eleganckie. Wchodząc do pustych hal możesz się poczuć jak w opuszczonej fabryce. Ale wystarczy użyć wyobraźni (lub spojrzeć na zdjęcia i filmy z realizacji), żeby przekonać się ile te przestrzenie dają możliwości aranżacyjnych.
  Jeśli dla swoich gości nie szukasz weluru na podłogach, oświetlenia i klimatyzacji sterowanej na pstryknięcie palcem, czy luksusowych toalet, a chcesz zbudować niesamowitą scenografię, zrobić konferencję z efektem „wow” i zabrać uczestników w industrialną podróż na warszawską Pragę – to Soho Factory sprawdzi się znakomicie.
   

   

   

   

   

   

   

  Opinie organizatorów eventów o Soho Factory

   

  Patrycja Jaczewska
  Agencja Event Experience


  Kolejny rok z rzędu organizowałam w Soho Factory “Wielki Finał Zwolnionych z Teorii”, tym razem całodzienne wydarzenie dla licealistów i studentów odbyło się w 3 halach jednocześnie (15, 16 i 19). Spotkanie zakończyła uroczysta gala z rozdaniem nagród. W wydarzeniu uczestniczyło ok.1500 os.
  Obiekt ma w sobie potencjał eventowy zarówno na wydarzenia odbywające się w ciągu dnia, jak i imprezy wieczorne. Specyficzny, industrialny charakter miejsca przyciąga uczestników i organizatorów. Rozmiar i kształt hal sprawdza się podczas różnego rodzaju eventów, sale są ustawne. Jedynym minusem może być otoczenie - teren mieszkalny i ograniczona ilość miejsc parkingowych. Ułatwieniem byłaby możliwość łatwiejszego wysłonięcia okien - w tej chwili trzeba mieć pozwolenie na wejście na dach, wysłonięcie to spory koszt dodatkowy.
  Jednak współpraca z obiektem wynagradza wszelkie niedogodności - kontakt, szybkość w odpowiedzi, chęć pomocy, konkret - czyli pełen profesjonalizm.
  Polecam obiekt do organizacji eventów ze względu na unikalny charakter miejsca i profesjonalną obsługę obiektu.

   

   

   

  Joanna Kalińska
  Agencja eventowa Dom Produkcyjny Szara Eminencja


  W Soho Factory organizowałam już 6 razy pokazy mody Roberta Kupisza. Chętnie wracam do tego obiektu. Ostatni event był wyjątkowy i zgromadził aż 1500 osób. Korzystaliśmy z Hali 16, miejsca unikalnego w skali całej Warszawy. Jest niewiele tak dużych sal bez słupów, z wysokim stropem i belkami konstrukcyjnymi, które umożliwiają podwieszenie świateł, a dodatkowo zlokalizowanych bardzo blisko centrum Warszawy. Wprawdzie nie ma tu pomieszczeń zaplecza technicznego – co jest drobnym minusem, ale radzimy sobie odgradzając część sali horyzontem i tam organizujemy zaplecze. Korzystamy ponadto z pomieszczeń na antresoli, wykorzystując je jako garderoby. A łącznik między halami to świetne miejsce na catering i magazyn na case'y ekip technicznych.
  Bardzo cenię sobie współpracę z Agnieszką Michalak – jest świetnie zorganizowana, bardzo dobrze koordynuje pracę wszystkich podwykonawców i jest pomocna w każdej sytuacji, reagując błyskawicznie. Cała ekipa obiektu jest warta polecenia – przez elektryków, specjalistów od ochrony PPOŻ, osoby zajmujące się dozorem i dbaniem o czystość. Jeśli problemem jest światło w ciągu dnia z dachowych świetlików, np. podczas prób – organizowana jest ekipa, która robi wysłonienia. Zespół Soho Factory to naprawdę dobry team, z którym się super pracuje.
  Zdecydowanie polecam Soho Factory na różnego rodzaju eventy, takie jak pokazy mody – (wysokie hale są świetne przy ustawianiu światła), koncerty (pokaz połączony z koncertem), integracyjne imprezy firmowe i nietypowe konferencje.   

   

  Joanna Sobierajska
  Imagine Live Media

   

  W Soho Factory miałam okazję organizować prestiżową galę Central & Eastern European Real Estate Quality Awards CEEQA, podczas której obecnych było 750 gości z 18 krajów. Korzystaliśmy z hal 15 I 16.
  Obiekt ma bardzo plastyczne powierzchnie, daje różne możliwości aranżacyjne. Ściany i sufity można ciekawie podświetlić, eksponując różne elementy wystroju. Według mnie sprawdzi się najlepiej na duże eventy, podczas których przestrzeń zostanie wypełniona scenografią, odpowiednimi meblami i znajdzie się w niej wielu uczestników. Plusem jest możliwość zaaranżowania wejścia do hal z różnej strony, w zależności od potrzeb danej imprezy. Dużym atutem jest lokalizacja i łatwy dojazd z centrum. Niewielkim minusem jest standard toalet - na tak prestiżowe wydarzenia jak nasza gala, ozdabialiśmy toalety dodatkowymi lustrami i kwiatami we własnym zakresie (chociaż doceniam dbałość o czystość i świetną ekipę sprzątającą).
  Soho Factory wyróżnia się swoim industrialnym klimatem, wielkością sal i bardzo dobrą obsługą. Polecam ten obiekt na duże eventy wymagające ciekawej oprawy.

   

  Zdj. Soho Factory, redakcja.

  Do pobrania: plany hal, plan punktów podwieszeń, plan instalacji elektrycznej.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: