Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Tauron Kraków Arena

Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków
http://www.tauronarenakrakow.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Tauron Kraków Arena

Trwają prace przy budowie obiektu na wydarzenia sportowe, kongresy i konferencje

Data aktualności: 22-11-2012

 • Trwają prace przy budowie obiektu na wydarzenia sportowe, kongresy i konferencje - Tauron Kraków Arena

  Jak informuje Agencja Rozwoju Miasta Krakowa, hala jest już gotowa w 25 procentach.

   

   

   

   

   

     Celem powstania hali jest społeczno-gospodarczy rozwój Krakowa, poszerzenie wielofunkcyjnej infrastruktury sportowo-widowiskowej i umożliwienie mieszkańcom Krakowa udziału w masowych wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Jak zapewniają przedstawiciele inwestora, w obiekcie będą mogły być organizowane imprezy targowe, koncerty, przedstawienia, pokazy cyrkowe, sympozja, kongresy i konferencje oraz wystawy.

  Poszczególne kondygnacje i powierzchnie obiektu będą mogły być dostosowywane pod względem funkcjonalnym do obsługi określonego rodzaju imprezy. Dotyczy to w szczególności takich powierzchni jak duża i mała hala, hole komunikacyjne, sale, powierzchnie komercyjne, a także pomieszczenia centrum prasowego i inne powierzchnie związane z obsługą transmisji multimedialnych i nagłośnienia. Hala oferować będzie również usługi gastronomiczne (puby, bary i restauracje, sklepy i inne ośrodki komercyjne) występujące na kilku kondygnacjach. Przestrzenie handlowe w obrębie holi komunikacyjnych mają być wykorzystywane do ekspozycji targowych, organizacji wystaw, a także sprzedaży gotowych produktów przemysłowych i spożywczych.

  Dodatkowo przewiduje się wykorzystanie terenu wokół hali, gdzie zlokalizowany jest również parking na potrzeby imprez plenerowych. Na elewacji Hali przewiduje się zainstalowanie na całym obwodzie hali głównej, ekranu w technologii LED o wysokości ok. 14 m z możliwością projekcji wydarzeń odbywających się wewnątrz hali czy wykorzystania  na potrzeby reklamy.

  Całkowity koszt inwestycji to 363 mln złotych. Obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec 2013 r. Wykonawcą hali jest firma Mostostal Warszawa, zaś inwestorem Agencja Rozwoju Miasta Krakowa.

     źródło: www.hala.krakow.pl