Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Tauron Kraków Arena

Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków
http://www.tauronarenakrakow.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Tauron Kraków Arena

Kraków Arena otworzy się w maju 2014 r.

Data aktualności: 02-05-2014

 • Kraków Arena otworzy się w maju 2014 r. - Tauron Kraków Arena
  Nie w kwietniu, jak wcześniej zapowiadano, a w maju 2014 r. ma zostać oddana do użytku najnowocześniejsza hala widowiskowo-sportowa w Polsce, która w zależności od rodzaju imprezy będzie mogła pomieścić od 15 do 20 tysięcy jej uczestników.
   
  Budowa Kraków Areny rozpoczęła się w maju 2011 roku. Obiekt składa się z dwóch hal - dużej, o powierzchni 61 tys. mkw. i mniejszej o powierzchni 12 tys. mkw. W budynku znalazły się także sale konferencyjne, restauracje i bary. Jedną z nowinek technicznych w obiekcie będzie olbrzymi ekran LED, który będzie otaczał zewnętrzną konstrukcję głównej hali. Dzięki niemu będzie można wyświetlać filmy zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz Kraków Areny.
   
  Nowoczesna hala na zawody, kongresy i koncerty

  Obecnie generalny wykonawca hali, ktorym jest firma Mostostal Warszawa, jest w trakcie przekazywania obiektu inwestorowi - Agencji Rozwoju Miasta Krakowa, a poszczególne pomieszczenia przechodzą inwentaryzację. Trwają szkolenia pracowników w zakresie obsługi systemów zarządzania, a już wkrótce rozpoczną się wyposażanie lóż oraz instalacja systemu monitoringu.
   
  Ostateczny termin oddania do użytku Kraków Areny nie jest znany, ma to jednak nastąpić pod koniec maja 2014 r. 30 maja w obiekcie ma odbyć się multimedialne widowisko Disney Pixar. Na czerwiec w obiekcie zaplanowano pierwsze zawody sportowe i koszykarski show Marcina Gortata. Kolejnymi wydarzeniami w Kraków Arena będą Mistrzostwa w Siatkowce, bokserska gala boksu zawodowego oraz turniej tenisowy. 14 lutego 2015 r. w hali odbędzie się zaś koncert Ennio Morricone.