Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Teatr Śląski

Rynek 2, 40-951 Katowice
www.teatrslaski.art.pl

Skontaktuj się z obiektem

Urszula Marciniak +4832...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Teatr Śląski

Spektakle, wydarzenia kulturalne, konferencje i kongresy na nowej scenie teatru w Katowicach

Data aktualności: 22-11-2012

 • Spektakle, wydarzenia kulturalne, konferencje i kongresy na nowej scenie teatru w Katowicach - Teatr Śląski

  24 marca 2012 r. na Scenie w Malarni odbyło się premierowe przedstawienie dramatu "Kontrakt" Sławomira Mrożka.

   

   

   

   

   

     Uroczystego otwarcia nowej katowickiej sceny teatralnej dokonał osobiście autor sztuki. Towarzyszyli mu Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz, Prezydent Katowic Piotr Uszok oraz dyrektorzy teatru - Krystyna Szaraniec i Tadeusz Bradecki.

  Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Malarnia to miejsce o niepowtarzalnym, zabytkowym wnętrzu, które swoim charakterem zachęca do niekonwencjonalnych kreacji artystycznych. Stan techniczny obiektu okazał się jednak na tyle niedostateczny, że konieczne było natychmiastowe podjęcie prac modernizacyjnych i zabezpieczających oraz dostosowanie wnętrza do potrzeb jego użytkowników, w tym osób niepełnosprawnych. Dzięki poprawie stanu technicznego obiektu największa scena dramatyczna na Górnym Śląsku ma rozwinąć działalność kulturalną oraz wzbogacić swoją ofertę o nowatorskie inicjatywy i awangardowe dzieła sceniczne. W obiekcie możliwe będzie również organizowanie konferencji i kongresów kulturalnych.

  Projekt "Adaptacja budynku Teatru Śląskiego tzw. Malarni i zaplecza magazynowo-warsztatowego dla potrzeb kulturalnych i turystycznych" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Wartość projektu to ponad 5,5 mln, z czego dofinansowanie z funduszy europejskich wynosi prawie 3,9 mln zł.  źródło: www.teatrslaski.art.pl