Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zamek Książ

Piastów Śląskich 1, 58-306 Wałbrzych
www.zamekksiaz.pl

Skontaktuj się z obiektem

Kamil Cieliński Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Zamek Książ

W wałbrzyskim zamku pojawiły się nowe sale konferencyjne

Data aktualności: 27-12-2012

 • W wałbrzyskim zamku pojawiły się nowe sale konferencyjne - Zamek Książ

  Już niebawem na jednym z pięter trzeciego co do wielkości polskiego zamku zostanie oddane do użytku centrum konferencyjne, w skład którego wejdą trzy duże sale konferencyjne oraz kilkadziesiąt mniejszych pomieszczeń, w których będzie można organizować zarówno spotkania biznesowe, seminaria jak i konferencje.

   

   

    

   

   


  Dzięki unijnej dotacji w ciągu zaledwie szesnastu miesięcy na trzecim piętrze Zamku Książ udało się odnowić większość zabytkowych wnętrz. Jak informują przedstawiciele obiektu, po wyłonieniu operatora centrum do użytku organizatorów konferencji oddane zostaną trzy sale konferencyjne mogące łącznie pomieścić 200 osób. Sale zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, m.in. monitory sterowane za pomocą iPada. W sumie na trzecim piętrze znajduje się około 40 różnego rozmiaru pomieszczeń, w których będzie można zorganizować mniejsze spotkania czy usiąść przy kawie. Godnym uwagi miejscem będzie z pewnością Sala Grodźca, na której ścianach znajdują się malowidła autorstwa Christiana Wilhelma Tischbeina. Dużą popularnością będzie cieszyła się również sala konferencyjna znajdująca się w jednej z zamkowych baszt. Uwagę gości obiektu zwróci też piaskowy taras, z którego roztacza się widok na Czarny Dziedziniec. Dyrekcja zamku ma też konkretne plany co do znajdującej się w nim sali kinowej, z której przed laty korzystali jego właściciele - rodzina Hochbergów. W pomieszczeniu zainstalowany zostanie rzutnik multimedialny oraz urządzenie, które ma imitować dźwięk starego projektora - wszystko po to, by poczuć klimat dawnych projekcji filmowych.

  Od 1991 r. Zamek Książ stanowi własność gminy Wałbrzych, która zarządza placówką do dnia dzisiejszego. W obiekcie mogą być organizowane konferencje, szkolenia, sympozja naukowe, spotkania firmowe i wszelkiego rodzaju imprezy integracyjne. Do dyspozycji organizatorów konferencji pozostają sale konferencyjne mieszczące, w zależności od potrzeb, od 20 do 300 osób. Istnieje również możliwość skorzystania ze sprzętu do prezentacji multimedialnych oraz mobilnych zestawów nagłośnieniowych. Na życzenie organizatorów wydarzenia istnieje możliwość zorganizowania poczęstunku w formie przerw kawowych, lunchu i bankietów. Zamek Książ oferuje również usługi noclegowe dla 150 osób. Obsługa obiektu oferuje również swoją pomoc w transporcie, organizacji i negocjacji cen noclegów w pobliskich hotelach. Na specjalne życzenie istnieje możliwość zorganizowania pokazów fajerwerków, walk rycerskich, tańców z płonącymi kulami, walk na płonące miecze, turniejów kuszniczych, gier i zabaw zamkowych, przejażdżek bryczką i wielu innych atrakcji.

  źrodło: www.ksiaz.walbrzych.pl, www.gazeta.pl