Aktualności z obiektu

wtorek, 26 maja 2015 Hotel konferencyjny Krasicki wyróżniony tytułem Produkt Warmia Mazury

Hotel konferencyjny Krasicki wyróżniony tytułem Produkt Warmia Mazury

Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski przyznał hotelowi Krasicki w Lidzbarku Warmińskim tytuł Produktu Warmia Mazury. Czterogwiazdkowy obiekt uzyskał to wyróżnienie dzięki ofercie biznesowej i konferencyjnej.

środa, 6 listopada 2013

Hotel Krasicki najlepszym luksusowym hotelem historycznym

Od 1 listopada 2013 r. czterogwiazdkowy Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim może pochwalić się prestiżowym tytułem Best Luxury Historical Hotel, przyznanym w konkursie World Luxury Hotel Award 2013.

środa, 2 października 2013

Hotel Krasicki zaprasza do klubu "Basztowa" w nowej odsłonie

Już 5 października 2013 r. Winiarnia Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim przejdzie wielka metamorfozę i stanie się Klubem Basztowa. To nawiązanie do legendarnej kawiarni, w której przed laty odbywały się koncerty i inne wydarzenia z życia miasta.

wtorek, 25 czerwca 2013

Hotel w Lidzbarku Warmińskim nominowany do World Luxury Hotel Awards

Czterogwiazdkowy hotel konferencyjny otrzymał prestiżową nominację do finału konkursu 2013 World Luxury Hotel Awards.

poniedziałek, 13 maja 2013

Drugie urodziny

W ciągu minionego roku w hotelu konferencyjnym w Lidzbarku Warmińskim odbyło się wiele wydarzeń. Były to między innymi konferencje, szkolenia, spotkania i warsztaty.

czwartek, 22 listopada 2012

Nowe pokoje i nowe sale konferencyjne w Lidzbarku Warmińskim

Nowy hotel o standardzie czterech gwiazdek zasili bazę noclegową i konferencyjną województwa warmińsko-mazurskiego.

 

 

 

 

 

 

 


11 maja nastąpi oficjalne otwarcie Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim. Hotel znajdować się będzie na przedzamczu XIV wiecznego Zamku Biskupów Warmińskich, należącego do najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Europie.


Nowoczesny kompleks hotelowo-konferencyjny o najwyższych światowych standardach oferować będzie gościom 125 komfortowo i nowocześnie urządzonych pokoi, w tym pokoje typu Junior Suite oraz 2 luksusowe apartamenty. Pokoje wyposażone będą m.in. w klimatyzację, internet oraz minibar. Hotel jest także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 


Hotel będzie również doskonale przygotowany pod kątem biznesowym. Na potrzeby kongresów, konferencji, szkoleń i różnego rodzaju spotkań biznesowych do dyspozycji hotel odda szeroką infrastrukturę usług konferencyjnych i innych usług dla biznesu. Zaplecze konferencyjne składać się będzie z klimatyzowanych sal różnej wielkości, mogących pomieścić w sumie 650 osób. Wszystkie sale wyposażone zostaną w  nowoczesny sprzęt multimedialny, niezbędny podczas organizacji konferencji.


Ponadto w hotelu znajdzie się SPA, basen w podziemiach przedzamcza oraz winiarnia. W Krasickim będzie także obserwatorium astronomiczne oraz biblioteka z czytelnią i kawiarnią, gdzie goście będą mogli zrelaksować się po ciężkim dniu. W restauracji natomiast serwowane będą dania inspirowane dawnymi obyczajami oraz historią lidzbarskiego zespołu zamkowego.
 


źródło: na podstawie http://www.hotelkrasicki.pl

czwartek, 22 listopada 2012

Sprawdź nowy hotel na Warmii

11 maja 2011 Hotel Krasicki, nowy obiekt Grupy Anders,  przyjmie pierwszych Gości.

 

 

 

 

 

 

 


Hotel Krasicki usytuowany jest w sercu Lidzbarka Warmińskiego, miasta od wieków określanego Perłą Warmii.
Bajkowo położony w widłach rzek Łyny i Symsarny, Hotel Krasicki stanowi historyczne przedzamcze rezydencji biskupów warmińskich— najcenniejszego, widzialnego świadectwa historii Warmii i Mazur.


Wytworne pokoje i apartamenty stylistyką nawiązują do pierwotnej estetyki obiektu. Do dyspozycji jest 122 pokoi dających ogółem 250 miejsc noclegowych.
Dla tych, którzy lubią łączyć odpoczynek z pracą, Hotel Krasicki przygotował szeroką ofertę usług konferencyjnych (7 sal klimatyzowanych wraz z wyposażaniem oraz obsługą techniczną). O piękno ciała i ducha zadba w mieszczącym się w podziemiu SPA&WELLNESS (gabinety zabiegowe, Rasoul, Hammam, basen, sauny, sala fitness)
Obiekt proponuje nowe przestrzenie hotelowe takie jak Biblioteka Cafe – połączenie czytelni z kawiarnią. To miejsce refleksji i ciekawych spotkań, gdzie Goście oddadzą się starannie dobranej literaturze, doprawionej smakiem kawy .

Kolejną atrakcją, niedostępną w innych hotelach, jest mieszczące się w zegarowej wieży Obserwatorium Astronomiczne.
Taras widokowy na wieży pozwala, w pełni rozkoszować się piękną scenerią Lidzbarka Warmińskiego i okolic, a przystań hotelowa zaprasza na rejsy gondolami rzeką Łyną.

Nieocenioną wartością hotelu jest jego sąsiedztwo z działającym w zamku  Muzeum Warmińskim, które posiada w swojej kolekcji  bogaty zbiór rzeźby, malarstwa, mebli oraz dzieł rzemieślników z Warmii i Prus.
Za tydzień Hotel Krasicki otworzy drzwi dla pierwszych Gości, a 21 maja odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia hotelu.źródło: www.hotelkrasicki.pl (PR)

czwartek, 22 listopada 2012

Konferencje w Lidzbarku Warmińskim

Hotel Krasicki z myślą o osobach aktywnych zawodowo oraz specjalnie dla zabieganych planistów spotkań przygotował szeroką ofertę usług konferencyjnych, tak by możliwie najbardziej ułatwić organizację każdego spotkania, które planowane jest w zabytkowym zamku.

 

 

 

 

 

 


Mając świadomość jak dynamicznie rozwija się rynek branży MICE, usług dla biznesu, Hotel Krasicki wyszedł naprzeciw tym potrzebom, tworząc szeroką infrastrukturę profesjonalnych usług konferencyjnych i okołokonferencyjnych.


Hotel Krasicki, usytuowany w sercu Lidzbarka Warmińskiego, stanowi historyczne przedzamcze rezydencji Biskupów Warmińskich. To tam spotykali się wielcy przywódcy z Polski i Europy.


Ten historyczny obiekt posiada 7 nowoczesnych, klimatyzowanych sal konferencyjnych wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt multimedialny, które pomieszczą od 25 do 500 osób. Sale posiadają m.in. łącze internetowe oraz  możliwość tłumaczeń symultanicznych. W hotelu możliwa jest również organizacja wideokonferencji.

 


Do dyspozycji gości hotel udostępnia 250 miejsc noclegowych w 122 pokojach. Wytworne pokoje i apartamenty z gotyckiej i barokowej części hotelu stylistyką nawiązują do pierwotnej estetyki obiektu.

 

Hotel Krasicki oferuje również szeroki wachlarz imprez integracyjnych, rekreacyjnych i wieczornych. Samo usytuowanie obiektu: z jednej strony bliskość centrum Lidzbarka Warmińskiego, a z drugiej bogato urozmaicony teren sprawia, że każdy z gości spędzi  ciekawie czas, według własnego upodobania.

 

Hotel posiada własne obserwatorium astronomiczne z profesjonalnymi teleskopami. Krasicki współpracuje z lokalnymi astronomami, którzy przeprowadzają specjalne seanse dla grup, nawet wtedy, kiedy nie ma odpowiedniej pogody. Dosyć oryginalnym miejscem na przeprowadzenie seansu jest tajemniczy „Kamienny Krąg” usytuowany 500 m od hotelu.

 

Goście hotelu korzystać mogą też z Biblioteki Cafe. Wśród pozostałych udogodnień wymienić można również Taras Widokowy na wieży a także strefę SPA & Wellness, znajdującą się w przyziemiu.

 

Historyczna przeszłość obiektu wraz z terenem okalającym Hotel stwarza okazję organizacji ciekawych scenariuszy integracyjnych i tzw. Questingów – gier miejskich połączonych ze zwiedzaniem przedzamcza czy Lidzbarka Warmińskiego. Osoby, które chciałyby nieco bliżej poznać dawne dzieje mogą skorzystać z udziału z zorganizowanej wycieczce do zamkowego Muzeum Warmińskiego – Oddziału Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

 

Dla osób i grup chcących uczestniczyć w extremalnych atrakcjach hotel proponuje zorganizowanie na położonym niecałe 3 km od hotelu, torze motocrossowym czy poligonie wojskowym, atrakcji motoryzacyjnych: pojazdów buggy, quadów, poduszkowców, samochodów terenowych itp. Urozmaicony teren wokół Lidzbarka sprawia, że istnieje możliwość przeprowadzenie manewrów militarnych i zabaw linowych.

 

Do rozrywek oferowanych przez hotel zaliczyć można także Rejsy Gondolami wzdłuż malowniczo położonej rzeki Łyny.

 źródło: http://www.hotelkrasicki.pl

czwartek, 22 listopada 2012

Luksusowy hotel w obiekcie zabytkowym nagrodzony

Dnia 9 października br. w Warszawie odbyła się II Gala Luksusowej Marki Roku

czwartek, 22 listopada 2012

Laureat światowej nagrody hotelarskiej

Hotel "Krasicki" z Lidzbarka Warmińskiego w konkursie światowego stowarzyszenia hoteli uzyskał główne nagrody w kategorii "Architektura i design" - zarówno w skali Europy jak i świata - poinformował PAP jego współwłaściciel Andrzej Dowgiałło

czwartek, 22 listopada 2012

Najlepszy Hotel z Pomysłem

„Dzieło”, „imponujące”, „rewelacyjne”, „doskonałe” – tak jurorzy opisywali Hotel Krasicki ulokowany na przedzamczu Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku, który ostatecznie zwyciężył w V. edycji konkursu „Hotel z Pomysłem 2011”. A konkurencję miał najsilniejszą ze wszystkich dotychczasowych edycji, bo do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 65 obiektów noclegowych.

czwartek, 22 listopada 2012

Wystawa prac Jany w przestrzeni konferencyjnej lidzbarskiego hotelu

Obrazy Krzysztofa Janickiego i Bogdana Nykiela można oglądać w korytarzu prowadzącym do sali konferencyjnej hotelu w Lidzbarku Warmińskim.

czwartek, 22 listopada 2012

Czterogwiazdkowy hotel dołączył do grupy Polish Prestige Hotels & Resorts

Przynależność do grupy PPH&R to dla lidzbarskiego obiektu udział w projekcie, którego celem jest identyfikacja z wysokim standardem, najwyższą jakością świadczonych usług hotelarskich oraz polską i regionalną tożsamością.

środa, 11 maja 2011

Otwarcie obiektu