Aktualności z obiektu

czwartek, 25 czerwca 2020

Hotel Mercure Warszawa Grand wdrożył specjalnie procedury bezpieczeństwa

Hotel Mercure Warszawa Grand zapewnia swoim gościom bezpieczny i spokojny pobyt dzięki wdrożeniu specjalnej polityki bezpieczeństwa.

środa, 4 marca 2020 Bankiety i konferencje z widokiem na Warszawę! Byliśmy, widzieliśmy Mercure Warszawa Grand

Bankiety i konferencje z widokiem na Warszawę! Byliśmy, widzieliśmy Mercure Warszawa Grand

Miejsce doskonale rozpoznawalne, o uznanej marce, atrakcyjnej lokalizacji w samym centrum Warszawy i ciekawej ofercie biznesowej. Czterogwiazdkowy hotel Mercure Warszawa Grand, który mieliśmy przyjemność odwiedzić, pochwalić się może jeszcze wyjątkową salą konferencyjną - Olimpem - która wywrze wrażenie na gościach Waszego wydarzenia. Jest to jedno z rzadkich w stolicy miejsc, gdzie tłem dla bankietu czy konferencji będzie panorama miasta. Byliśmy, widzieliśmy i opisujemy dla Was hotel Mercure Warszawa Grand.

poniedziałek, 13 maja 2019 Co łączy Syrenkę 100 i Mercure Warszawa Grand? Zobacz efekt modernizacji wnętrz!

Co łączy Syrenkę 100 i Mercure Warszawa Grand? Zobacz efekt modernizacji wnętrz!

W czterogwiazdkowym hotelu Mercure Warszawa Grand dobiega końca kolejny etap prac modernizacyjnych. W ich efekcie obiekt zyskuje nowy wystrój części wspólnych oraz pokoi mock-up. Na gości czeka niemała niespodzianka. Zmianie uległ znany od lat motyw przewodni hotelowych wnętrz.

środa, 30 kwietnia 2014

Hotel Mercure Warszawa Grand ma nową restaurację

18 kwietnia 2014 r. w hotelu Mercure Warszawa Grand miało miejsce otwarcie Restauracji Winestone. To już drugi lokal pod tym szyldem - od 2013 r. autorski projekt Winestone dostępny jest także w hotelu Mercure Warszawa Centrum.

środa, 2 kwietnia 2014

Mercure Warszawa Grand dostępny w Google Business View

Warszawski hotel konferencyjny jest pierwszym obiektem w Grupie Hotelowej Orbis, w którym goście nie wychodząc z domu mogą wybrać się na wirtualny spacer po jego wnętrzach.

czwartek, 22 listopada 2012

Hotel Mercure Grand Warszawa: najlepszy hotel dla biznesmena

Mercure Grand Warszawa został wybrany w elitarnym rankingu 10 najlepszych hoteli biznesowych według serwisu hotel.info. Jest to wyróżnienie tym cenniejsze, że to sami goście – podróżujący służbowo po całej Polsce docenili lokalizację, jakość pokoi i serwisu, które oferuje Mercure Grand Warszawa. Znalezienie się w pierwszej dziesiątce hoteli dla biznesmenów w Polsce oraz trójce najlepszych w Warszawie, z bardzo dobrą oceną 8,2 to powód do dumy dla całego zespołu Mercure Grand Warszawa.

 

 

 

 


Mercure Grand Warszawa kontynuuje najlepsze tradycje eleganckich warszawskich hoteli, a jednocześnie oferuje najwyższy standard usług marki Mercure. Ten optymalnie zlokalizowany w centrum miasta hotel ma swój indywidualny charakter i własny styl oraz miłą i przyjazną atmosferę, a także gwarantuje nowoczesne i wygodne wyposażone pokoje oraz usługi dodatkowe, jak np. bezpłatny dostęp do internetu. Restauracja hotelu na ulicy Kruczej oferuje wyborne dania  kuchni europejskiej oraz regionalnej - polskiej, a dla koneserów - Grands Vins Mercure – wyselekcjonowane wina świata. Wśród 299 pokoi hotelowych, specjalnie dla biznesmenów i wymagających gości przygotowano pokoje Privilege o podwyższonym standardzie, z dodatkowymi przywilejami. Luksusowe wyposażenie, słodkie powitanie, kosz owoców,  ekspress do kawy, wzbogacone zestawy kosmetyków, a także szybki chek-in w recepcji i specjalna strefa w hotelowej restauracji – to nie wszystkie atrybuty pokoi Privilege. Mercure Grand Warszawa to także miejsce wielu prestiżowych spotkań biznesowych – konwencji, seminariów, konferencji i bankietów, które odbywają się w 6 salach w pełni wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny, w tym w reprezentacyjnej sali Olimp.

 - Dla naszego hotelu biznesmeni to bardzo cenni, choć wymagający goście. To z myślą o nich, przygotowaliśmy 11 pokoi Privilege, które doskonale zaspokajają ich indywidualne potrzeby pobytu, odpoczynku i pracy. Mercure Grand Warszawa ma swoich wiernych gości z Polski i z całego świata, którzy służbowo przyjeżdżają do Warszawy. To ich opinie są dla nas najważniejsze. Nasza wysoka pozycja w rankingu www.hotel.info i pozytywne oceny biznesmenów potwierdziły, że Mercure Grand Warszawa to jeden z najlepszych hoteli biznesowych w stolicy. Tradycja hotelu Grand i marka Mercure zobowiązuje - mówi Ewa Blum, Dyrektor Mercure Grand Warszawa.

Serwis rezerwacji hotelowych online www.hotel.info podsumował rezerwacje osób podróżujących służbowo po Polsce oraz Europie w 2010 roku i na ich podstawie przygotował obiektywny ranking najczęściej odwiedzanych i najlepiej ocenianych hoteli przez biznesmenów. Mechanizm zestawienia jest bardzo prosty – goście, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem www.hotel.info, po wyjeździe oceniali hotel w 10-punktowej skali, biorąc pod uwagę kryterium: lokalizacji, jakości pokoju i wyposażenia, usług dodatkowych, standardu i uprzejmości serwisu oraz proporcji ceny do jakości. Biznesmeni to specyficzna grupa gości, krytyczna wobec oferowanych usług, która ma, ze względu na charakter pracy i liczne podróże, dużą skalę porównawczą.

W dziesiątce najlepszych obiektów, oprócz Mercure Grand Warszawa, znalazł się jeszcze jeden hotel Grupy Hotelowej Orbis – Sofitel Wrocław Old Town, z podobnie wysoką oceną - 8,2. W międzynarodowej skali zestawienia polskie hotele w porównaniu z europejskimi mieszczą się w tej samej wysokiej punktacji 8,9-8,0. To dobrze świadczy o poziomie hoteli dla biznesu w Polsce. Jest to także efekt „sieciowości” i ujednolicenia standardów usług. W zestawieniu 2010 roku dominują 4-gwiazdkowe  hotele  sieciowe,  przy  czym   żadna  marka  hoteli  nie  osiągnęła  znacznej   przewagi – skomentowali autorzy rankingu z www.hotel.info.

Mercure to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek hotelowych na świecie. Jest obecna w 51 krajach, dysponuje prawie 700 hotelami położonymi przede wszystkim w centrach miast, w pobliżu lotnisk lub w miejscach idealnie nadających się do wypoczynku: w górach, nadmorskich kurortach czy przy polach golfowych. W Polsce działa 13 hoteli Mercure, trzy i czterogwiazdkowych..

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce. Zarządza 59 obiektami w 25 miastach w Polsce i 1 hotelem w Wilnie na Litwie. Oferuje ponad 11 tysięcy pokoi. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, Ibis i Etap, a także Orbis Hotels i Holiday Inn w Warszawie. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

Partnerem strategicznym Orbis jest firma Accor, wiodący na świecie operator hotelowy i lider rynku europejskiego, operujący 4 200 hotelami z blisko 500 tys. pokoi w 90 krajach. Szerokie portfolio marek hotelowych Accor – Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio, ibis, all seasons, Etap Hotel, hotelF1 and Motel 6 a także związane z nimi Thalassa sea & spa i Lenôtre – gwarantują zróżnicowaną ofertę usług i produktów od luksusowych po ekonomiczne. Accor zatrudnia 145 tys. pracowników na całym świecie, oferuje swoim klientom i partnerom blisko 45 lat wiedzy i doświadczenia


źródło: www.accorhotels.com (PR)
 

czwartek, 22 listopada 2012

Najlepszy hotel w Polsce

Mercure Grand Warszawa został Laureatem Konkursu Godła „Hotel Roku 2011”. Hotel ten znalazł się w elitarnym gronie 12 najlepszych obiektów infrastruktury turystycznej w Polsce.

poniedziałek, 5 maja 2008

Otwarcie obiektu