Aktualności z obiektu

wtorek, 13 grudnia 2016 Inteligentne rozwiązania i designerskie wnętrza

Inteligentne rozwiązania i designerskie wnętrza

Zatem dotarliśmy na miejsce. Od razu można poczuć wyjątkowy klimat. Słońce nieśmiało wygląda zza chmur. Pierwsze kroki kierujemy na krakowski Rynek, jeszcze nieprzepełniony turystami. Pijemy esencjonalną kawę w urokliwej kawiarence, bez pośpiechu czytamy poranną gazetę, wreszcie zaopatrzeni w obwarzanki udajemy się na przyjemny, ożywczy spacer po Plantach. Konferencja w Krakowie – brzmi doskonale! Podążamy w stronę Filharmonii Krakowskiej, bo naprzeciwko znajduje się gwiazda programu – a nawet pięć gwiazd – hotel Radisson Blu Hotel Kraków.

wtorek, 21 lipca 2015

Radisson Blu Kraków wspiera projekt CSR „Wracamy do ogrodu”

Krakowski hotel konferencyjny Radisson Blu przyłączył się do akcji „Wracamy do ogrodu”, która w tym roku odbędzie się po raz piąty w dniach 2 i 3 grudnia.

wtorek, 10 lutego 2015

Lidia Wiszniewska na stanowisku dyrektora generalnego krakowskiego Radisson Blu

Koniec stycznia przyniósł krakowskiemu Radisson Blu dość istotną zmianę – stanowisko dyrektora generalnego objęła Lidia Wiszniewska zastępując tym samym wieloletniego szefa obiektu – Nino Rosenlunda.

środa, 28 stycznia 2015

Radisson Blu w Krakowie wygrywa plebiscyt na najlepszy hotel biznesowy

Radisson Blu w Krakowie został uhonorowany tytułem najlepszego polskiego hotelu biznesowego – obiekt został wyłoniony w plebiscycie czasopisma Business Traveller Poland, którego czytelnicy w tym roku już po raz drugi przyznali hotelom nagrody drogą elektronicznego głosowania.

piątek, 29 marca 2013

Krakowski hotel konferencyjny doceniony przez inspektorów Michelin

Jako jedyny hotel sieci Radisson Blu w Polsce i jeden z trzech hoteli w mieście, krakowski obiekt został doceniony przez komisję reprezentującą słynny przewodnik Michelin pod kątem standardu wykonywanych usług.

wtorek, 19 lutego 2013

Hotel konferencyjny w Krakowie zdobywcą tytułu Travelers’ Choice 2013

Pięciogwiazdkowy krakowski obiekt zdobył tytuł otrzymał tytuł "Travelers’ Choice 2013 Top 25 Luxury Hotels in Poland". Wyróżnienie zostało przyznane przez klientów biznesowych i turystycznych serwisu TripAdvisor.

czwartek, 22 listopada 2012

otworzył Blue Orchid SPA

Wraz z początkiem marca Radisson Blu Hotel w Krakowie otworzył studio urody i masażu. Nowoczesny gabinet Blue Orchid SPA powstał tutaj z myślą o osobach kochających urodę, ceniących sobie masaże i usługi kosmetyczne najwyższej jakości. Dlaczego właśnie teraz warto skorzystać z jego oferty?

 

 

 

 

 


Wkrótce nadejdą ciepłe dni, jednak już teraz - początkiem zimnego w tym roku marca – w powietrzu czuć zapowiedź czegoś wiosennego. Zanim słońce zdejmie nam ciepłe płaszcze i rękawiczki warto zatroszczyć się o kondycję skóry i ciała. Tuż po otwarciu salonu specjaliści studia urody Blue Orchid SPA w krakowskim hotelu Radisson Blu zapraszają na serię „przedwiosennych” zabiegów.


Od czego zacząć? Po pierwsze skóra twarzy – po zimie często bywa zmęczona mrozem, suchym powietrzem, niedopieszczona słońcem. Warto zacząć właśnie od niej. Studio Blue Orchid SPA na początek proponuje zabieg tlenoterapii – OxyJet. W czasie jego wykonywania skóra wchłania koktajl czystego tlenu oraz – zależnie od potrzeb – składników złuszczających, nawilżających lub odżywiających. Doskonały dla zmęczonej zimą skóry będzie także zabieg Amazonas Spa. Kumuluje on w sobie siłę i bogactwo amazońskiej dżungli, a dzięki wyciągom z roślin i owoców regeneruje, przywraca elastyczność i chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Sencha Spa – zabieg na bazie zielonej herbaty opóźni procesy starzenia, dzięki stosowanym polifenolom działa silnie przewciw zmarszczkowo. I jeszcze coś dla miłośników czekolady! White Chocolate Cherry to zabieg intensywnie odżywiający, łączący dobroczynne właściwości białej czekolady i wiśni, dodaje energii i odżywia skórę. A na koniec czysty relaks zawarty w olejkach eterycznych stosowanych do zabiegu Aromatic...


Po drugie dobra kondycja ciała! Tutaj nic nie zastąpi ruchu na świeżym powietrzu. Ale też nic nie doda energii tak jak zestaw masaży. Naciskanie, muskanie, klepanie – skóra to uwielbia! Odpowiednio dobrany masaż zrelaksuje, doda energii, odmłodzi. Po zimie najlepiej od razu wybrać od razu kompleksowy masaż Blue Orchid SPA. Trawa on 75 minut i łączący różne techniki – relaksacyjne, akupunkturę, aromaterapię, masaż wyszczuplający, klasyczny – dobierane zależnie zależnie od potrzeb skóry i klienta.
Zanim zdejmiemy ciepłe, grube ubrania doskonały będzie masaż Bamboo – działa wyszczuplająco, poprawia przemianę materii, a przy tym doskonale dodaje dodaje energii i wigoru.

 

Aby efekt był perfekcyjny... koniecznie zadbajmy o nienaganny manicure i pielęgnację dłoni. Nowe studio w hotelu Radisson Blu zapewnia komplet zabiegów na dłonie w pakiecie Orchid Blue Spa Manicure. Pielęgnacja zawiera tutaj - klasyczny masaż dłoni, stylizacja paznokci, peeling i maska na dłonie.  A do tego... depilacja i drobne zabiegi jak henna, czy stylizacja i brwi i śmiało można powitać ciepłe dni. Piękni wiosną? Po co czekać aż do wiosny…?

Studio urody Blue Orchid SPA znajduje się w hotelu Radisson Blu w Krakowie przy ul. Straszewskiego 17. Rezerwacja wizyt: info.krakow@radissonblu.com lub pod numerem telefonu: +48 12 618 88 88.

 


źródło: www.radissonblu.com (PR)
 

czwartek, 22 listopada 2012

dba o Szczęście Dzieci

Radisson Blu Hotel Kraków ogłosił drugą edycję akcji charytatywnej pod hasłem „Szczęście Dzieci”. Jak poprzednia polega ona na sprzedaży kolorowych bransoletek – cegiełek, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz domu dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie.

 

 

 

 

 


Miliony turystów odwiedzają Kraków każdego roku – a okazuje się, że turystyka może przyczynić się do szczęścia i to nie tylko podróżujących. Radisson Blu Hotel Kraków udowadnia, że może przynieść wiele dobrego także dzieciom z domu dziecka. Już po raz drugi hotel uruchamia akcję „Szczęście Dzieci”, podczas której w kilku miejscach na jego terenie – jak recepcja, bar, restauracja – w cenie 5 złotych sprzedawane są kolorowe bransoletki–cegiełki. Poprzednia edycja trwała około czterech miesięcy. W czasie jej trwania udało się zebrać kwotę, która wystarczyła na zakup artykułów pierwszej pomocy oraz prezentów gwiazdkowych dla dzieci z domu dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie.

 

- Dla nas każda okazja i każdy pomysł jest dobry by pomóc najmłodszym. Cieszymy się, że nasza akcja przyniosła dobre efekty. Mamy szczerą nadzieję, że również tym teraz goście i partnerzy

wesprą nasze działania i razem będziemy mogli pomóc jeszcze bardziej – mówi Nino D. Rosenlund, Dyrektor Generalny hotelu Radisson Blu w Krakowie.

 

Wychowankami Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie są dzieci do 6 roku życia oraz samotne, małoletnie matki. Aktualnie pod opieką placówki znajduje się 30 wychowanków. Do najpilniejszych potrzeb należą środki pielęgnacyjne, higieniczne oraz odżywcze. Ważne jest też wszystko co sprawi, że to miejsce stanie się bardziej przytulne – remonty, nowe meble, ale i możliwość spędzenia wakacji czy ferii poza domem dziecka. Dlatego akcja „Child’s Happiness” jest tak ważna. Dzięki niej można zapewnić dzieciom to, na co zazwyczaj brakuje pieniędzy.

Akcja zorganizowana przez Radisson Blu Kraków wpisuje się w wielopłaszczyznowy program społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowany przez hotel pod hasłem: ”Blu Loves Green”.

 


źródło: www.radissonblu.com (PR)

czwartek, 22 listopada 2012

Krakowski hotel biegnie w X Cracovia Maraton

Krakowski hotel Radisson Blu został oficjalnym partnerem X Cracovia Maraton, imprezy biegowej która odbędzie 17 kwietnia w Krakowie. W maratonie jako zawodnicy startują również Nino Rosenlund – Dyrektor Generalny hotelu oraz Wojciech Liszka – Dyrektor Działu Sprzedaży.

 

 

 

 

 

 

Cracovia Maraton, który odbywa się już po raz dziesiąty to jedno z największych wydarzeń biegowych w kraju. W tym roku partnerem imprezy został Radisson Blu Hotel, Kraków. W najbliższy weekend w święcie biegaczy spodziewany jest udział około 5000 osób. Wśród nich wystartuje Nino D. Rosenlund, Dyrektor Generalny hotelu Radisson Blu w Krakowie oraz Wojciech Liszka – Dyrektor Działu Sprzedaży.

- W każdym kryje się biegacz. Kto nauczył się chodzić – potrafi biegać. Dowodem na to są niezliczone setki osób, które codziennie bez względu na pogodę i porę dnia biegają po Krakowie i innych polskich miastach – mówi Nino Rosenlund. - Ich zapał zainspirował nas do wspierania tego sportu tak bardzo, że postanowiliśmy włączyć się w imprezę jako partner ale i jako zapaleni biegacze – wyjaśnia.

Bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Poprawia sylwetkę, zwiększa wytrzymałość, wzmacnia serce, płuca, układ krążenia i mięśnie. Poza tym odstresowuje, rozjaśnia umysł i... daje przyjaciół, bo najlepiej biega się z kimś.

Dlatego co tydzień we środę, o godzinie 7.00 rano, hotel zaprasza Krakowian i gości na poranny jogging w ramach akcji "Follow Us!"
 
Szczupła, prosta sylwetka, sprężysty krok, silny organizm, uśmiech i mnóstwo energii – to główne korzyści porannego treningu.

- Nasza cotygodniowa trasa wiedzie przez krakowskie Planty. Jedno okrążenie - 3,5 km – to około 20 minut biegu i spalenie 300 kalorii. Jednak wytrawni biegacze zależnie od predyspozycji mogą dołączyć drugie, trzecie i kolejne okrążenia! – mówi Wojciech Liszka Dyrektor Działu Sprzedaży.

Akcja „Follow Us” jest częścią strategii społecznej odpowiedzialności Radisson Blu w Krakowie, w której troska o zdrowie zajmuje jedno z najważniejszych miejsc. Od połowy 2010 roku, działania z zakresu CSR realizowane są przez hotel pod wspólnym hasłem: Blu Loves Green.
 


źrodło: www.radissonblu.com (PR)

czwartek, 22 listopada 2012

Nominacja do World Travel Awards

Radisson Blu Kraków po raz czwarty z rzędu znalazł się wśród hoteli nominowanych do prestiżowej nagrody World Travel Awards. Zmierzy się z najlepszymi w kategorii Poland’s Leading Business Hotel.

 

 

 

 

 

 

W ramach konkursu World Travel Awards co roku wybierane są najlepsze hotele w 10 regionach świata – w Europie, Afryce, Azji, na Wyspach Karaibskich, w obydwu Amerykach i Ameryce Środkowej, Australii oraz na Oceanie Indyjskim, na Środkowym Wschodzie. Na terenie poszczególnych państw wyróżniane są najlepsze hotele (Leading Hotels) i najlepsze hotele biznesowe (Leading Business Hotels). Przyznawane w konkursie nagrody uznawane są za jedne z najważniejszych wyróżnień światowej branży turystycznej.

W tym roku Radisson Blu Hotel w Krakowie po raz czwarty z rzędu otrzymał nominację do nagrody w kategorii Poland’s Leading Business Hotel. Spośród ośmiu innych jest jedynym hotelem w Krakowie. Przy przyznawaniu nominacji międzynarodowi eksperci brali pod uwagę między innymi: innowacyjność hotelu i jego oferty, jakość i standard świadczonych usług oraz poziom zadowolenia gości.

- To, że już po raz czwarty zostaliśmy nominowani do tak prestiżowej nagrody jest dla nas powodem do dumy. Cieszymy się z tego, że jakość naszych usług biznesowych ponownie została tak wysoko oceniona – mówi Nino Rosenlund, Dyrektor Generalny hotelu. - Jesteśmy świadomi, że utrzymanie tak wysokiego standardu to trudna praca ale nie brakuje nam energii i pomysłów do rozwijania naszej oferty. Może o tym świadczyć zdobyty niedawno eko-certyfikat BS8901 oraz wiążący się z nim zrównoważony pakiet konferencji – dodaje dyrektor.

Kolejnym etapem konkursu jest głosowanie, do którego upoważnieni są pracownicy branży turystycznej z całego świata. Głosowanie on-line na stronie: http://www.worldtravelawards.com/vote, potrwa do 5 sierpnia 2011.

Nagroda World Travel Awards została ustanowiona w 1993 roku w celu nagrodzenia najwyższych osiągnięć we wszystkich sektorach światowej turystyki.

 

 

źródło: www.radissonblu.com (PR)

czwartek, 22 listopada 2012

Lider Zielonej Epoki według Forbes

Miesięcznik Forbes ogłosił hotel Radisson Blu w Krakowie zwycięzcą pierwszej edycji konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju”. Zdobycie przez hotel eko-certyfikatu BS8901 zostało uznane za jedną z siedmiu najcenniejszych inicjatyw w skali całego kraju.
   

 

 

 


Konkurs „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” został zorganizowany przez miesięcznik Forbes.  Wzięło w nim udział ponad 70 firm, z których nagrodzono siedem.
Forbes docenił krakowski Radisson Blu za zdobycie, jako pierwszy hotel na świecie i jednocześnie pierwsza firma w Polsce, certyfikatu BS 8901.

Certyfikat jest obecnie najbardziej wymagającą międzynarodową normą przyznawaną w dziedzinie zrównoważonego zarządzania imprezami. Sześcioosobowa kapituła konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” doceniła prospołeczne i proekologiczne aspekty tego osiągnięcia. Zwróciła także uwagę na świadome budowanie przez hotel własnej przewagi konkurencyjnej opartej na zintegrowaniu działań CSR ze strategią biznesową. W jaki sposób? Uzyskanie certyfikatu BS8901 pozwoliło Radisson Blu w Krakowie rozbudować swoją ofertę o pakiet Zielonych Spotkań.

 

Jak twierdzi Wojciech Liszka, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu – Zielony pakiet proponujemy głównie firmom głęboko zaangażowanym w CSR i ekologię ale także tym, które w ten sposób już teraz chcą się wyróżnić na rynku. Sądzę, że za rok lub dwa takie właśnie ‘odpowiedzialne’ spotkania będą standardem, a nie wyjątkiem.

 


Jak w praktyce wygląda takie spotkanie?
Już na samym początku współpracy pomiędzy hotelem, a klientem ustalona zostaje Polityka Zrównoważonego Spotkania. W nim zawierają się podstawowe zasady określające:
·    Sposoby zmniejszenia negatywnego wspływu na środowisko naturalne
·    Pozytywne oddziaływanie na lokalną społeczność
·    Redukcję kosztów produkcji i eksploatacji


Zależnie od rodzaju działalności klienta i specyfiki spotkania hotel organizuje spotkania, w trakcie których obowiązują restrykcyjne zasady segregacji śmieci, materiały pochodzą z recyklingu, transport planowany jest tak, by ograniczyć emisję CO2, a posiłki – by nie marnować żywności ani energii. Ponadto wszystkie produkty zamawiane są lokalnie, hotel raportuje zużycie surowców, współpracuje z regionalnymi dostawcami i wspiera lokalną społeczność.


Po spotkaniu klient otrzymuje certyfikat i raport emisji CO2. W dowód troski o otoczenie może zasadzić taką liczbę drzew, jaka szybko zniweluje negatywny wpływ imprezy na środowisko naturalne.


- Nagroda magazynu Forbes została przyznana firmom, których działania są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie przyczyniają się do sukcesu biznesowego przedsiębiorstw – mówi Nino Rosenlund, Dyrektor Generalny hotelu. - Jest to racjonalna droga, którą, mam nadzieję, w najbliższych latach podąży większość polskich firm – dodaje.


Więcej informacji na temat konkursu znajduje się w lipcowym wydaniu magazynu Forbes.


źródło: www.radissonblu.com

czwartek, 22 listopada 2012

Zarząd MPI Poland Club spotkał się w Krakowie

W zebraniu wzięło udział 18 osób, które wyraziły chęci do działania w strukturach MPI Poland. Oprócz Prezesa i Viceprezesów obecni byli również członkowie Komitetów.

 

 

 

 

 

 


W trakcie spotkania podsumowana została dotychczasowa działalność a następnie stworzony został  szczegółowy Business Plan na okres do czerwca 2012 r.

Zarząd wyznaczył sobie główny cel, do którego będzie dążył przez realizację różnych projektów oraz współpracę Komitetów. W nadchodzącym roku motorem wzrostu ma stać się maksymalizacja zadowolenia z członkostwa w Stowarzyszeniu.

- Wierzymy, że będąc gronem 50 profesjonalistów jesteśmy w stanie usatysfakcjonować, jeśli nie wszystkich, to większość członków Stowarzyszenia- mówi Wojciech Liszka, nowo wybrany Prezes MPI Poland. - Nasz Komitet Członkowski rozpoczął już akcję i regularnie kontaktuje się z kolejnymi członkami, aby dowiedzieć się w jaki sposób możemy spełnić ich bardzo różne oczekiwania. Wierzymy, że jeśli się nam to uda, siła rekomendacji naszego grona pomoże nam regularnie pozyskiwać kolejnych członków, partnerów i sponsorów.

W kwestii konkretnych działań do czerwca 2012r. polski oddział MPI planuje zorganizować 5 spotkań edukacyjnych w 3 różnych miastach Polski oraz jeden webinar. Opracowany zostanie przewodnik po  bogatych możliwościach edukacyjnych dostępnych dla członków poprzez witrynę www.mpiweb.org.
Zorganizowane zostaną również 3 imprezy networkingowe w Polsce oraz 2 na kluczowych targach branżowych za granicą. - Postaramy się aby każda z imprez była przygotowana w pełni profesjonalnie i ukazywała rozwiązania, z których każdy z członków mógłby korzystać podczas organizowanych przez siebie imprez- dodaje Liszka. Wszystko to ma zostać zakomunikowane członkom i branży dużo skuteczniej niż udawało nam się to dotychczas .


- Cieszę się, że udało nam się zbudować tak liczny zespół i że spotkaliśmy się razem w Krakowie ponieważ zależy mi na tym aby każda z oferujących swoje zaangażowanie osób mogła czuć się współautorem projektu MPI Poland. Liczymy, że uda nam się zachęcić jeszcze więcej osób do aktywnego działania w Stowarzyszeniu. Bo specyfika takich organizacji jest taka, że aby osiągnąć benefity trzeba po nie co najmniej wyciągnąć rękę – zakończył Prezes.

Najbliższe spotkanie MPI Poland zaplanowano na 31 sierpnia w Krakowie.źródło: mpiweb.pl

czwartek, 22 listopada 2012

Certyfikat doskonałości w rankingu TripAdvisor

Pięciogwiazdkowy hotel Radisson Blu w Krakowie został przez popularny portal TripAdvisor odznaczony Certificate for Excellence na rok 2011.

 

 

 

 

 

 Certificate for Excellence na rok 2011 dla Radisson Blu Hotel to w głównej mierze efekt zaufania jakim obdarzyli go jego – bardzo wymagający zaznaczmy – goście. To oni poprzez pozytywne komentarze i wysokie oceny udzielone krakowskiemu Radissonowi spowodowali, że hotel został tak dobrze sklasyfikowany.

- Bardzo cieszymy się z faktu, że nasi gości oceniają nas tak dobrze. Są to najczęściej bardzo wymagające osoby, oczekaujące najwyższego standardu usług, dlatego Certificate for Excellence jest to dla nas ogromnym wyróżnieniem, które mobilizuje nas do jeszcze lepszej pracy – mówi Nino D. Rosenlund, Dyrektor Generalny hotelu. Jak dodaje – W komentarzach o hotelu na TA często pojawiają się takie okręlenia jak: ‘Bardzo dobry hotel w centrum Krakowa’, ‘Świetna lokalizacja, komfort, duży i wygodny hotel z bardzo dobrą obsługą’, ‘Jeden z najlepszych hoteli w Krakowie’.

Pieciogwiazdkowy hotel Radisson Blu znajduje sie w samym centrum Krakowa, przy Plantach pomiędzy Rynkiem Głównym, a zamkiem Królewskim na Wawelu.  Oferuje 196 pokoi w tym apartamenty, pokoje klasy business i standard, a także 8 sal konferencyjnych, dwie restauracje i bar.źródło: www.radissonblu.com

czwartek, 22 listopada 2012

Nowe filmy promocyjne

Krakowski Radisson Blu nakrecił dwa filmy promocyjne, które oprócz zalet hotelu przedstawiają Kraków jako miejsce ciekawe dla turystów i atrakcyjne dla biznesu.

czwartek, 22 listopada 2012

Pracownicy krakowskiego hotelu zasadzili 600 drzewek

Ekipa hotelu Radisson Blu w Krakowie wspólnie z Nadleśnictwem Myślenice zorganizowała akcję sadzenia drzew.