Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Hotel Wieniawski

Sądowa 6, 20-027 Lublin
http://www.hotelwieniawski.pl/

Kontakt do obiektu

Pokaż telefony

Podstawowe parametry

konferencja 90 os.
bankiet 60 os.
nocleg 100 os.
Widok

Otwarcie hotelu konferencyjnego Wieniawski w Lublinie opóźni się

Data aktualności: 09-04-2015

  • Otwarcie hotelu konferencyjnego Wieniawski w Lublinie opóźni się - Hotel Wieniawski

    Hotel Wieniawski miał zostać otwarty na przełomie pierwszego i drugiego kwartału br. Jednak otwarcie opóźni się, a inwestor, firma Wodrol, nie potrafi podać przybliżonej daty oddania budynku.

    Nowy hotel powstaje przy ul. Sądowej 6 w Lublinie. To czterokondygnacyjna zabytkowa kamienica zlokalizowana w centrum miasta. Jego nazwa to wspomnienie i uczczenie geniuszu kompozytora, Henryka Wieniawskiego. Architektura i charakter budynku mają być spójne z miejską starówką. Obiekt odda do dyspozycji salę konferencyjną umiejscowioną na piętrze podziemnym, 49 pokoi, restaurację oraz strefę rekreacyjną. Całkowita powierzchnia hotelu to 2280 mkw. Realizacja projektu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Budowa hotelu trwa od 2013 roku.