Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Park Hotel Diament Zabrze

3go Maja 122a, 41-800 Zabrze
http://www.hotelediament.pl/pl/park-hotel-diament-zabrze.html

Kontakt do obiektu

Małgorzata Partyka Specjalista ds. Marketingu 032 2...... Pokaż telefony

Podstawowe parametry

konferencja 350 os.
bankiet 80 os.
nocleg 114 os.
Widok

Hotel Diament Zabrze zyska nowe sale konferencyjne

Data aktualności: 07-11-2013

 • Hotel Diament Zabrze zyska nowe sale konferencyjne - Park Hotel Diament Zabrze
  Przy ul. Cisowej w Zabrzu trwa budowa czterogwiazdkowego kompleksu hotelowo-konferencyjnego, którego oficjalne otwarcie zaplanowano na wiosnę 2014 roku.
   
  Obiekt będzie połączeniem funkcjonującego obecnie Hotelu Diament Zabrze z nowym obiektem o nazwie Park Hotel Diament Zabrze. Będzie to jedyny czterogwiazdkowy hotel w tym mieście.
   
  Konferencje na Śląsku
   
  Organizatorzy konferencji, seminariów i spotkań biznesowych będą mogli skorzystać z kompleksowo wyposażonego centrum konferencyjnego połączonego z barem oraz zapleczem cateringowym. Dzięki systemowi przesuwnych ścian wielkość pomieszczeń konferencyjnych będzie mogła być łatwo dostosowywana do preferencji organizatorów spotkania.
   
  Na zaplecze noclegowe obiektu złoży się 112 pokoi jedno i dwuosobowych (w tym pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych),, pokoje typu studio z aneksem kuchennym, dostosowane do dłuższych pobytów oraz apartamenty. W kompleksie działać będą trzy restauracje - wśrod nich Restauracja Atmosfera ze stołami Teppanyaki do gotowania na oczach gości oraz otwarta w maju 2013 r. największa w regionie sala bankietowa Diament dla 500 osób z tarasem o powierzchni 350 mkw. Na terenie obiektu funkcjonować będą również dwa bary.
   
  Prace na ostatniej prostej
   
  Jak informują przedstawiciele inwestora, największe prace budowlane, tj. doprowadzenie budynku do stanu surowego, jego ocieplenie i izolacja, wstawienie okien oraz wymiana pokrycia dachowego zostały już zakończone. W grudniu 2013 r. planowane jest rozpoczęcie prac wykończeniowych. Za całościowy projekt nowego kompleksu odpowiada Studio B&B Architekci. Kolorystyka i klimat hotelowych wnętrz mają być spójne z innymi obiektami należącymi do sieci hoteli Diament. – Stawiamy na jasne kolory i nowoczesny design, z którym kojarzone są hotele biznesowe. Zależy nam także na podkreśleniu lokalizacji, w której znajduje się hotel, stąd we wnętrzach nie zabraknie akcentów postindustrialnych związanych ze Śląskiem. To, co z pewnością wyróżni hotel to jego otoczenie – dwa malownicze, pełne zieleni parki w bezpośrednim sąsiedztwie sprawiają, że żaden inny obiekt w okolicy nie może się z nim równać – podkreśla Tomasz Bradecki.