Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Azoty Arena

Władysława Szafera 3/5/7, 71-245 Szczecin
azotyarena.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Azoty Arena

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże pieniądze na budowę obiektu

Data aktualności: 22-11-2012

 • Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże pieniądze na budowę obiektu - Azoty Arena

  Departament Infrastruktury Sportowej MSiT zapewnił władze Szczecina o dofinansowaniu budowy hali widowiskowo–sportowej. Obiekt został zakwalifikowany do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu na rok 2012.

   

   

   

   

   



  Miasto otrzyma z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej 15 mln złotych. Kwota ta zostanie wypłacona w dwóch transzach: 10 mln złotych w 2012 r. i 5 mln złotych w 2013 r. Warunkiem otrzymania dotacji jest pozytywna ocena wniosku aplikacyjnego, który musi zostać złożony do końca sierpnia 2012 r. Przypomnijmy, że całkowity koszt budowy hali to ok. 140 mln złotych.

  Powstająca przy ul. Szafera w Szczecinie hala w zależności od rodzaju imprezy będzie mogła pomieścić od 5,3 do 7,3 tys. widzów. W głównym obiekcie znajdą się: wielofunkcyjne boisko, trybuny dla widzów oraz zaplecze socjalno–sanitarne dla sportowców. W pozostałych budynkach znajdą się kasy, biura, sala treningowa, sala fitness, sale konferencyjne oraz restauracja. Ponadto na terenie kompleksu znajdą się boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa i piłkę nożną, przestrzeń do gry w tenisa stołowego, mini amfiteatr, tereny zielone z fontanną, a także ścieżki rowerowe i alejki spacerowe. Całkowita powierzchnia terenu, który zostanie zagospodarowany pod inwestycję wyniesie 102 tys. mkw.

  Głównym wykonawcą obiektu jest firma Erbud, a inwestorem - miasto Szczecin. Obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec 2013 roku.

  źródło: www.hws.szczecin.pl