Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

BABKA do wynajęcia

Młocińska 5/7, 01-065 Warszawa
http://babkadowynajecia.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
BABKA do wynajęcia

Warszawska Babka do wynajęcia - jak się sprawdzi na eventy?

Data aktualności: 14-06-2016

 • Warszawska Babka do wynajęcia - jak się sprawdzi na eventy? - BABKA do wynajęcia

  Przy rondzie Babka/Radosława w Warszawie wiele się dzieje. To centrum miasta, ale odrobinę na uboczu. Łatwo tu dojechać, ale czy łatwo zorganizować event? Sprawdziliśmy to dla Was. Dziś - Babka do wynajęcia na... eventy w Warszawie.


  Rondo Zgrupowania AK „Radosław” to jedno z największych i najbardziej ruchliwych skrzyżowań w centrum miasta. Nazwa ta funkcjonuje jednak dopiero od 15 lat i nadal wielu warszawiaków mówiąc o tym miejscu używa starego określenia – “Rondo Babka”. Ponoć tak nazywali to miejsce powojenni taksówkarze, bo nasyp na którym powstało rondo przypominał właśnie wielką, piaskową babkę. Twórcy nowej przestrzeni eventowej nawiązali więc do tradycji wybierając nazwę – “Babka do wynajęcia”. Sprawdziliśmy dla Was to miejsce – oto wszystkie najważniejsze dane i informacje przydatne przy organizacji eventów!

   

   

  Eventy w Warszawie Babka do wynajęcia Konferencje.pl

   

  Babka do wynajęcia - przy rondzie Radosława, zwanego kiedyś rondem Babka.


   

  Otoczenie i wygląd - ruchliwe centrum, a jednak… cicho


   


  Babka do wynajęcia nie jest najbardziej wyróżniającym się miejscem w okolicy i trudno się temu dziwić – nie może konkurować ani z wieżowcami Babka Tower po drugiej stronie ronda, ani tym bardziej z olbrzymim centrum handlowym Arkadia, przez które rocznie przetacza się 27 milionów osób (!). Nad rondem Radosława góruje ponadto 60-metrowy maszt z biało-czerwoną flagą, który postawiono dla upamiętnienia 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.


  Obiekt znajduje się więc w prawdziwym tyglu – z jednej strony okolice ul. Burakowskiej, uwielbiane przez hipsterów, dalej zabytkowy Cmentarz Powązkowski, zaś po drugiej stronie ronda - wieżowce i galeria handlowa. Ma tu jednak swoją niszę – i to dosłownie, bo mieści się poniżej poziomu ul. Okopowej, przy zadrzewionym nasypie, przy niewielkiej uliczce - Młocińskiej. Pomimo dużego ruchu samochodowego (na “górze”) jest tu nawet dość cicho.

   

   

   

  Babka do wynajęcia - tak wygląda z zewnątrz.

   

  Budynek to dawny warsztat samochodowy, wybudowany w latach 90. Po wyprowadzce warsztatu został odnowiony i mieścił się tu salon meblowy duńskiej marki. Przestrzeń eventowa funkcjonuje w tym miejscu od 15 maja 2015 r. i jest częścią kompleksu B4 Design Corner – Burakowska 4, stworzonego z myślą o miłośnikach dobrego stylu i designu. Obiekt wygląda surowo, industrialnie i dość niepozornie. Duże okna na parterze, czarna, matowa elewacja z logiem „Babka do wynajęcia”. Przestrzeń dookoła wyłożona jest kostką brukową z zaznaczonymi miejscami parkingowymi. Jeśli szuka się obiektu na event w Warszawie blisko centrum, ale nie całkiem na uboczu, z dobrym dojazdem i designerskim klimatem – to ten obiekt spełnia wszystkie kryteria.

   

   


  Powierzchnie eventowe/sale konferencyjne


   

  Babka do wynajęcia oferuje ok. 1000 mkw. na dwóch poziomach – parterze i pierwszym piętrze.
  Do sal na parterze wchodzi się wprost z ulicy, a na piętro prowadzą schody wewnątrz budynku oraz metalowe, ażurowe - na zewnątrz (możliwa droga ewakuacyjna). Parter to dwie większe sale i mniejsze pomieszczenia na zapleczu. Na piętrze jest jedna powierzchnia, ale podzielona stałymi elementami konstrukcyjnymi budynku. Tutaj też mieszczą się biura pracowników obiektu.

   

  Poziom 0 – wprowadzisz tu samochód osobowy


  Frontowe, przeszklone drzwi mają 220 cm szerokości i 250 cm wysokości – idealne, gdyby potrzeba było wprowadzić tu samochód. Prowadzą do otwartej przestrzeni, na której jedynym „zakłóceniem” jest klatka schodowa – mniej więcej na środku oraz 3 wąskie kolumny. Ta sala ma 330 mkw. powierzchni – 14 m szerokości, ok. 22 m długości i 4,3 m wysokości. W jednej części, po lewej stronie schodów, można ustawić teatralnie ok. 200 krzeseł, a w drugiej – 120. Podłoga przy wejściu i na fragmencie powierzchni wyłożona jest grafitowymi, kwadratowymi płytkami, a poza tym – drewnianymi, jasnymi panelami. Grafitowe są również schody, a barierki – metalowe, ażurowe, z drewnianą poręczą. Ściany są gładkie i białe. Sufit – to żebrowana konstrukcja stalowa, pomalowana na biało. Do belek przy suficie zamontowane są czarne listwy, na których zamocowano punktowe oświetlenie (jest możliwość demontażu).
   

  Eventy w Warszawie Babka do wynajęcia Konferencje.pl

   

  Sala na parterze - widok ze schodów.


  Główna sala na parterze jest bardzo widna – okna są duże i znajdują się na całej długości frontowej ściany. Można je również zaciemniać czarnymi roletami, jeśli jest taka potrzeba.
  Z głównej sali prowadzą drzwi do garażu – na ścianie na wprost głównego wejścia, po lewej stronie (pomieszczenie może służyć jako zaplecze), a po prawej stronie, za schodami jest przejście do drugiej, mniejszej sali.

   

  Eventy w Warszawie Babka do wynajęcia Konferencje.pl

   

  Ta część sali zmieści ok. 200 osób kinowo i ok. 100 osób podczas bankietu.


  Pomieszczenie to ma 130 mkw., 6,8 m szerokości, 19,5 m długości i 4,3 m wysokości. Może służyć jako studio fotograficzne i sala na konferencję – pomieści ok. 130 osób w ustawieniu teatralnym. Kierując się jeszcze bardziej na tyły budynku przechodzimy z niego do sali o powierzchni ok. 60 mkw. - drzwi mają 240 cm szerokości, tak więc przejście jest na tyle swobodne, że można tu zorganizować np. zaplecze cateringowe lub przerwę kawową podczas spotkania.

   


  Poziom 1 - na koktajl, wesele lub szkolenie w mniejszych grupach


  Na piętrze znajduje się sala o łącznej powierzchni 520 mkw. i 3,6 m wysokości (niemal na całej powierzchni, częściowo sufit ma skosy). Okna w tej sali są wzdłuż jednej, węższej ściany. Z tej strony są również drzwi prowadzące do zewnętrznych schodów.
  Przestrzeń ta podzielona jest niejako elementami konstrukcyjnymi na 4 części – na środku – klatką schodową i przylegającą do niej nośną ścianą, oraz dwoma dodatkowymi ściankami i kilkoma kolumnami. Powierzchnię tę można zatem dzielić na mniejsze sale, wykorzystując mobilne ścianki działowe, nie da się tu jednak posadzić więcej niż 100 osób kinowo.

   

  Eventy w Warszawie Babka do wynajęcia Konferencje.pl

   

  Powierzchnia na piętrze sprawdzi się podczas wesela lub innego przyjęcia przy okrągłych stołach.

   

  Pierwszy, widny „segment” ma powierzchnię 132 mkw. (6,82 m na 19,05 m), drugi 98,5 mkw (5 m na 19,07 m), trzeci, przy schodach 150 mkw. (7 m na 21,45 m) i ostatni, nieco niższy – tu znajduje się skos sufitu (z 3,6 m do 2,8 m) – 130 mkw. (7,45 m na 17,48 m).
  Na poziomie 1 można zorganizować szkolenie w mniejszych grupach (jeśli podzieli się przestrzeń na mniejsze sale), targi, wystawę, koktajl albo... wesele.

   

  Babka do wynajęcia eventy w Warszawie

  Sala na piętrze jest duża, ale podzielona ściankami i kolumnami. Po prawej stronie znajdują się też skosy przy suficie (do wysokości 2,8 m).


  Wszystkie powierzchnie Babki do wynajęcia sprawiają wrażenie przestronnych i czystych - białe ściany i światło sprawiają, że są jeszcze większe optycznie niż by na to wskazywały wymiary. Mogą stanowić tło dla różnego rodzaju scenografii i są plastyczne.
  Plusem jest elastyczność ekipy zarządzającej obiektem – w przypadku, gdy realizacja wymaga zamontowanie czegoś na ścianach – można wywiercić w nich otwory. Jedynym warunkiem zgody na coś takiego jest konieczność doprowadzenia ścian do takiej gładkości, jaka była przed wejściem organizatora do obiektu.
  Sprzęt oświetleniowy i nagłaśniający można montować na szynach korzystając z belek konstrukcyjnych przy suficie, ale należy uwzględniać wysokość pomieszczenia oraz konsultować ich ciężar z obsługą (informacje o udźwigu dostępne w obiekcie).
   

   

   

  Miejsce na recepcję


  Nie ma tu wydzielonego miejsca ani korytarza, w których można zorganizować recepcję. Jednak w przypadku, gdy event odbywa się na poziomie 1., goście mogą być witani na dole, gdzie przygotowywana jest szatnia (mobilne wieszaki). Jeśli rejestracja uczestników ma się odbywać na górze – można wydzielić tam fragment przestrzeni przy schodach za pomocą mobilnych ścianek.
  Latem recepcja może też znajdować się przed wejściem do budynku.

   


  Dodatkowe przestrzenie (do wykorzystania dla organizatora eventu i/lub VIPów)


  Jako zaplecze dla organizatora eventu i/lub cateringu mogą służyć pomieszczenia na tyłach budynku, za mniejszą salą na parterze. W zależności od zapotrzebowania i ustawienia – może to być powierzchnia od ok. 20 do 60 mkw. Do takich celów nadaje się również garaż/magazyn, który ma ok. 18 mkw. powierzchni.

   

  Kawiarnia

   

  Obiekt nie ma kawiarni ani baru, catering należy zorganizować we własnym zakresie – w tym względzie Babka do wynajęcia współpracuje m.in. z firmą Deli Catering, ale klienci mają pełną dowolność wyboru firmy. Przed budynkiem istnieje możliwość zaparkowania foodtrucków. Ok. 80 metrów dalej znajduje się winiarnia i restauracja Mielżyński.

   

  Eventy w Warszawie Babka do wynajęcia Konferencje.pl

  Na placyku przed budynkiem można wystawić stoliki i leżaki.  Toalety

   

  Łączna liczba punktów sanitarnych to 10 – 8 kabin i 2 pisuary. Toalety są cztery, na parterze – w jednej znajdują się pisuary i jedna kabina, w kolejnej 5, a pozostałe dwie mają jedną kabinę. Łazienki są czyste i skromnie urządzone, mają przyzwoity standard.

   


  Prąd


  Całkowita moc przyłącza elektrycznego to 208 amper – 128 amper na parterze, 48 A - na piętrze i 32 A na zewnątrz budynku.

   

  Klimatyzacja, ogrzewanie, wentylacja

   


  Budynek ma centralne ogrzewanie, klimatyzację i wentylację grawitacyjną.

   

   

  Dostępność dla niepełnosprawnych


  Obiekt nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Bez problemu mogą się one dostać na dolny poziom – nie ma tu barier architektonicznych, a drzwi są szerokie. Natomiast nie ma przystosowanej łazienki oraz możliwości wjechania na pierwsze piętro.

   

   


  Dojazd – dalsze centrum, ale wszędzie blisko


  Budynek znajduje się tuż przy granicy dwóch dzielnic – Śródmieścia i Woli (przebiega ona dokładnie przez środek ronda). Dojazd samochodem spod Dworca Centralnego zajmie ok. 15 minut (do pół godziny w godzinach szczytu), mniej więcej tyle samo taksówką i Uberem, a koszt wyniesie od 10 do 25 zł. W okolicy znajduje się wiele przystanków tramwajowych i autobusowych, a przejazd ze ścisłego Centrum trwa ok. 15-20 minut tramwajem (kursują tu 3 linie), ewentualnie metrem (z jedną przesiadką na Dworcu Gdańskim).
  Bliskość ścisłego centrum miasta i łatwość dojazdu to niewątpliwy atut tego miejsca.

   

   

  Parkingi - 85 miejsc postojowych

   

  Powierzchnia parkingowa obejmuje ok. 250 mkw. - to około 25 miejsc postojowych. Na potrzeby większych eventów obiekt może zarezerwować miejsca przy ulicy Młocińskiej (ok. 60 miejsc), ewentualnie na parkingu pod winiarnią Mielżyński, przy pobliskiej ul. Burakowskiej (odległość 80 m).

   

   


  Udogodnienia/usługi/atrakcje


  Obiekt współpracuje z kilkoma firmami usługowymi – ochroną Dragonpol, serwisem sprzątającym Hojo, techniką – SoundBay i wypożyczalnią mebli Rent Design, natomiast pozostawia organizatorowi wolną rękę co do wyboru podwykonawców.
  Z powierzchni Babki do wynajęcia można korzystać przez cały rok, nie ma żadnych wyłączeń. Rezerwacje zazwyczaj dokonywane są na 2 miesiące przed eventem, a najbardziej popularne miesiące to czerwiec, wrzesień, październik i grudzień – myśląc o tych okresach lepiej rezerwować terminy z większym wyprzedzeniem. Rezerwacje na przyjęcia weselne przyjmowane są nawet z rocznym wyprzedzeniem. Obsługa jest jednak na tyle elastyczna, że może przygotować spontaniczny event, o którym dowiaduje się na kilka dni przed nim.
  Babka do wynajęcia oferuje pełną organizację wydarzeń – od koncepcji i scenariusza eventu, przez wyposażenie techniczne i dobór podwykonawców, aż do monitorowania eventu w trakcie jego trwania.
  Jeśli jest takie zapotrzebowanie - na elewacji budynku można też zamieścić reklamę danego wydarzenia, które odbywa się w obiekcie.

  Podczas imprez, które częściowo odbywają się na zewnątrz, istnieje możliwość ustawienia np. leżaków i parasoli na zielonym nasypie ronda oraz stolików przed wejściem. Obiekt nie ma ograniczeń co do poziomu hałasu (wokół nie ma strefy zamieszkania, a odległość od cmentarza jest wystarczająco duża), tak więc można tu organizować również głośne imprezy, takie jak koncerty muzyki rockowej i elektronicznej, trwające nawet do rana.

   

   

  Baza noclegowa


  Babka do wynajęcia nie oferuje noclegów. W odległości walking distance znajduje się kilka hoteli 3-gwiazdkowych, a nieco dalej - ok. 2-3 kilometrów – 4-gwiazdkowe oraz 5-gwiazdkowy Hotel Westin.

   

   

  Podsumowując:


  Babka do wynajęcia na co dzień organizuje wydarzenia związane z kulturą, sztuką, modą i designem. Kręcone są tu również reklamy, seriale i odbywają się sesje fotograficzne. To miejsce kojarzące się lifestyle'owo – więc jeśli zależy Ci na modnym miejscu na event, które dba o taką właśnie renomę – to będzie dobry wybór. Obiekt jest nowy, ma dopiero rok, co na pewno jest plusem. Sale są przestronne i optycznie wydają się nawet większe niż wynika to z metrażu, chociaż trzeba uwzględnić obecność ścian i kolumn, które dzielą przestrzeń. Weź to pod uwagę, jeśli chcesz zorganizować tu konferencję albo szkolenie Nie wszyscy może będą mogli zaparkować samochód pod budynkiem, ale z drugiej strony taksówka będzie kosztować grosze.
  Szybki, łatwy dojazd, możliwość organizowania głośnych imprez, elastyczna obsługa - to atuty tego obiektu.


  Do pobrania: plany powierzchni z wymiarami.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: