Nowy biurowiec z hotelem w Poznaniu

Nowy biurowiec z hotelem w Poznaniu

W miejscu dawnego kina Bałtyk, przy poznańskim Rondzie Kaponiera pojawi się nowoczesny wieżowiec. Budynek będzie miał 63 metry wysokości, a jego budowa ma rozpocząć się w 2013 r.

Osiemnastokondygnacyjny obiekt, którego inwestorami są  znany poznański przedsiębiorca Piotr Voelkel i fundusz inwestycyjny Garvest, będzie miał charakter biurowo-usługowo-handlowy. Od strony Hotelu Merkury Bałtyk Tower będzie przypominał typowy wieźowiec, a od strony Międzynarodowych Targów Poznańskich jego bryła będzie ścięta. Wewnątrz budynku, na 25 tys. mkw. powierzchni pojawią się biura, restauracje, trzypoziomowy podziemny parking oraz hotel z kilkoma salami konferencyjnymi.

Autorem projektu biurowca jest holenderska pracownia architektoniczna MVRDV przy współpracy z poznańskim biurem projektowym Ultra-Architects. Budowa obiektu ma rozpocząć się w 2013 roku i potrwać około dwóch lat. Jak informują przedstawiciele Funduszu Inwestycyjnego Garvest, aktualnie inwestor kompletuje dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę.

źródło: www.konferencje.pl

Archiwum

2017

czerwiec

2012

listopad