W efekcie wprowadzonych na przełomie 2013 i 2014 roku zmian krakowski hotel konferencyjny otrzymał dodatkową gwiazdkę kategoryzacyjną.

5 marca 2014 r. marszałek województwa małopolskiego wydał decyzję o przyznaniu obiektowi czterogwiazdkowej kategoryzacji. Kilka miesięcy wcześniej w hotelu zmodernizowano recepcję, lobby bar, korytarze i pokoje, w których pojawiły się dodatkowe udogodnienia dla gości. Nową aranżację zyskała również hotelowa restauracja, pojawiło się w niej też nowe i bardziej zróżnicowane menu śniadaniowe.

Od końca stycznia 2014 hotel udostępnia gościom 18 nowych pokoi w standardzie business oraz jeden apartament, składający się z pokoju dziennego, sypialni i dwóch łazienek. Ponadto w obiekcie znajduje się 117 pokoi typu twin, 54 pokoi typu double, 27 par pokoi łączonych oraz 7 pokoi przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Największe centrum konferencyjne w Krakowie

Dzięki ścisłej współpracy z położonym obok obiektem Best Western Premier Kraków Hotel Efekt Express dysponuje na chwilę obecną największym centrum konferencyjnym w Krakowie. Placówka gwarantuje sprawną organizację konferencji nawet dla 600 osób z obsługą gastronomiczną i hotelową.

Hotel Efekt Express Kraków oddaje do dyspozycji organizatorów spotkań sześć klimatyzowanych sal konferencyjnych, w tym jedną salę przeznaczoną do rozmów kwalifikacyjnych. Wszystkie pomieszczenia konferencyjne znajdują się na parterze, są oświetlone światłem dziennym i posiadają możliwość zaciemnienia. Ich wynajem obejmuje udostępnienie takich elementów, jak flipchart z przyborami do pisania, projektor do folii, ekran, telewizor, wideo oraz mównicę. Za dodatkową opłatą obsługa dostarczy projektor multimedialny, odtwarzacz DVD/CD, telewizor oraz sprzęt nagłaśniający.

Goście odbywających się w hotelu wydarzeń mogą skorzystać z basenu, siłowni i gabinetu masażu. Hotel posiada również parking dla gości.