Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny

J. K. Branickiego 9, 15-085 Białystok
http://bpnt.bialystok.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny gotowy do otwarcia

Data aktualności: 29-04-2014

 • Białostocki Park Naukowo-Technologiczny gotowy do otwarcia - Białostocki Park Naukowo-Technologiczny
  28 kwietnia 2014 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Białymstoku wydał pozwolenie na użytkowanie budynku Inkubatora Technologicznego i Centrum Technologicznego BPN-T. Przeciągająca się w czasie inwestycja została zakończona ponad rok później niż planowano.

  Białostocki Park Naukowo-Technologiczny to dwa obiekty: budynek Inkubatora Technologicznego i Administracji oraz budynek Centrum Technologicznego. Głównym celem placówki jest stworzenie infrastruktury sprzyjającej zwiększeniu innowacji pośród lokalnych i regionalnych przedsiębiorstw oraz zwiększenie atrakcyjności miasta Białystok dla pozyskania inwestycji opartych na nowoczesnych technologiach. Firmy, którym został przyznany status lokatora Parku, zyskają nieograniczony dostęp do wynajmowanych biur, będą użytkować salę spotkań biznesowych i korzystać z atrakcyjnej oferty wynajmu sal szkoleniowych, konferencyjnych i powierzchni wystawowych.
   
  Otwarcie już wkrótce?
   
  Powodem opóźnienia w oddaniu Parku do użytku była przedłużająca się inwestycja, której generalnym wykonawcą była spółka Polbud. Zgodnie z umową przedsiębiorstwo miało zakończyć prace w grudniu 2012 r. Po dwukrotnym przedłużeniu terminu wykonania inwestycji, od czerwca 2013 r. naliczane były mu kary umowne.
   
  Na dzień dzisiejszy oficjalna data otwarcia BPN-T pozostaje nieznana.