Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój Wałbrzych

Ratuszowa 6, 58-300 Wałbrzych
www.aqua-zdroj.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój Wałbrzych

Kończy się budowa kompleksu

Data aktualności: 22-11-2012

 • Kończy się budowa kompleksu - Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój Wałbrzych

  Powstający w Wałbrzychu obiekt znajdzie zastosowanie wśród sportowców, miłośników aktywnego wypoczynku oraz widzów masowych widowisk estradowych. Inwestycja ma być ważnym czynnikiem rozwoju atrakcyjności turystycznej nie tylko miasta, ale także całego regionu Dolnego Śląska.

   

   

    

   

   


  Obecnie w obiekcie trwają prace wykończeniowe - kafelkowany i fugowany jest basen, powstaje również elewacja hotelu. Na lipiec 2012 r. planowane jest montowanie ścianek działowych w poszczególnych pomieszczeniach oraz ich malowanie.

  Centrum Turystyczno-Sportowe Aqua-Zdrój przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu ma być jednym z najlepszych ośrodków sportowo-wypoczynkowych na Dolnym Śląsku. Obiekt zostanie w pełni przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. W hali basenowej znajdzie się basen sportowy o głębokości 2 m i 25 m długości z widownią na 100 osób. Tuż obok pojawi się basen do nauki pływania o długości 12,5 m, głęboki na 1,3 m i wyposażony w gejzery denne, bicze wodne, kaskady, fontanny oraz masaże denne i boczne. Ponadto użytkownicy obiektu będą mogli korzystać z brodzika, trzech zjeżdżalni zewnętrznych, wóch wanien bąbelkowych typu jacuzzi oraz zespołu saun (sauna finska, parowa i sanuarium) z basenikami do zanurzania, natryskami masującymi i leżakownią. Z kolei hotel z 120 miejscami noclegowymi w 60 pokojach dwuosobowych będzie posiadał restaurację z parkietem i ogródkiem zewnętrznym na ok. 120 osób, czterotorową kręgielnię z salą bilardową i drink barem. W obiekcie pojawi się również sala konferencyjna, mogąca pomieścić maksymalnie 100 osób.

  W hali widowiskowo-sportowej rozgrywane będą mecze koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i tenisa. Dzięki opuszczeniu kurtyn halę będzie można podzielić na trzy boiska treningowe. Widownia będzie posiadała 1,6 tys. krzesełek stałych oraz 400 dostawek na dwóch składanych trybunach), W obiekcie pojawią się również solarium, sala do aerobiku, siłownia, sale do gry w squasha, sala zajęć ruchowych, stanowiska fizykoterapii oraz komora zabiegów krioterapii. Na terenie kompleksu znajdą się także dwa boiska sportowe spełniające wymogi UEFA.

  Wykonawcą inwestycji jest firma Budopol, a za projekt kompleksu odpowiedzialna jest wrocławska pracownia ETC Architekci. Projekt „Budowa Centrum Turystyczno - Sportowego „Aqua–Zdrój” przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu” celem uprawiania turystyki aktywnej” współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 – Fundusze Europejskie – dla rozwoju Dolnego Śląska.

  źródło: www.aqua-zdroj.pl