W ciągu pięciu lat działalności Centrum Konferencyjne Wrocławskiego Parku Przemysłowego gościło tysiące uczestników najróżniejszych wydarzeń. Z okazji jubileuszu obiektu przyglądamy się mu bliżej.

"Spotkania biznesowe w wyjątkowym otoczeniu" to hasło przewodnie i misja Centrum Konferencyjnego, które mieści się na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego. W obiekcie znajdują się cztery sale konferencyjne (Miedziana, Krzemowa, Cynowa i Niklowa), wyposażone w wysokiej klasy sprzęt audiowizualny. Wewnątrz budynku znajdziemy także hol, taras, przedszkole, biura i Restaurację Dozamel. – Zdarzyło się nam mieć w naszym Centrum kilka koncertów, pokazy tańca flamenco z zespołem Danza Del Fuego, pokaz fryzjerski czy gotowania - mówi Ewa Waleńska, kierownik Centrum Konferencyjnego WPP. – Było też życzenie ustawienia sali według zasad feng shui. O mały włos nie gościlibyśmy również castingu do znanego muzycznego show - dodaje.

Duże konferencje i eventy we Wrocławiu

Centrum Konferencyjne Wrocławskiego Parku Przemysłowego organizuje również własne wydarzenia. – Zależy nam, żeby nasi klienci i goście czuli się u nas dobrze, jak u siebie. Dlatego szczególnie chętnie zapraszamy do nas naszych sąsiadów - firmy z terenu Wrocławskiego Parku Przemysłowego – podkreśla Ewa Waleńska. – Oprócz specjalnej oferty rabatowej, którą dla nich mamy, organizujemy różne wydarzenia i spotkania, na które zawsze bardzo serdecznie zapraszamy przedstawicieli firm z Parku. Są to m.in. Akademie WPP i Spotkania z Ekspertem, spotkania Rady Parku, debaty i konferencje tematyczne. W ubiegłym roku w ramach Dni Otwartych WPP zorganizowaliśmy nawet pokaz mody Centrum BHP WPP w formie kabaretowego show.

Autorem koncepcji architektonicznej budynku jest BB Studio Architektoniczno-Budowlane ZREMB. W 2009 roku został on zaprezentowany przez projektantów na Regionalnym Przeglądzie Architektury BAZA. We wnętrzu budynku przykuwają wzrok ogromne, monochromatyczne fototapety hal przemysłowych – to jeden z elementów autorskiej aranżacji wrocławskiej Grupy Projektowej. Całości dopełniają reprodukcje zdjęć historycznych oraz prac plastycznych przedstawiających Wrocławski Park Przemysłowy dawniej i dziś, wykonane przez uczniów szkół artystycznych ALA i ABRYS.

Otwarcie z pompą

- Samo otwarcie Centrum Konferencyjnego 22 kwietnia 2009 r. było dla nas doniosłym wydarzeniem, które uświetnili swoją obecnością ksiądz kardynał Henryk Gulbinowicz i Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, a także przedstawiciele Ministerstw Skarbu Państwa i Gospodarki i wiele innych osobistości - mówi Ewa Waleńska. - Podczas wielu spotkań mieliśmy okazję także poznać uznanych ekspertów z różnych dziedzin. Wspomnę choćby wybitych polskich ekonomistów – Witolda Orłowskiego, Ryszarda Petru i Mariusza Staniszewskiego. Kilkukrotnie zawitał do nas specjalista od budowania marki i social media – Paweł Tkaczyk. Gościliśmy tu także znane z mediów postacie. Byli u nas m.in. dziennikarz i prezenter pogody Tomasz Zubilewicz oraz Dorota Zawadzka „Superniania”. Odbyło się u nas kilka edycji studiów podyplomowych MBA, seminaria Project Management Institute oraz sporo konferencji, warsztatów i szkoleń w ramach projektów unijnych. 

I jeszcze jedna ciekawostka - przy wejściu do Centrum Konferencyjnego WPP od ulicy Fabrycznej można spotkać jego stałego rezydenta. To jeden z Wrocławskich Krasnali - Przemysław Parkuś. Jego autorem jest wrocławski artysta rzeźbiarz Tomasz Moczek.